HC Lev Praha
1:0
Jekatěrinburg
22: Christensen

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi HC Lev Praha a Avtomobilist Jekatěrinburg. Utkání začne v 17:00.

Poprvé v dresu pražského Lva se dnes představí nová posila ze Spartaku Moskva, reprezentační obránce Jakub Nakládal.

Po delší době se v dresu Lva představí také jeho kapitán Jiří Novotný, který laboroval se zraněním ramene. Naopak do utkání nenastoupí zastupující kapitán Zdeno Chára a útočník Jakub Voráček. Je to totiž zapříčiněno dohodou vedení NHL a tamní hráčskou asociací o ukončení výluky a obnoveného startu probíhající sezony.

V probíhající sezoně hráli v dresu Avtomobilistu dva čeští útočníci - Josef Straka a Kamil Piroš, ani jeden však už v týmu není. V týmu však stále je někdejší útočník Pardubic Rastislav Špirko, který je s 21 body (11+10) druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Oba týmy a rozhodčí přicházejí na led, nyní zazní ruská a česká hymna.

Trenér HC Lev Václav Sýkora pro dnešek vybral tuto základní sestavu:

Pöpperle - Nakladal, Němec, Krejčík, Mikuš, Porseland, Mojžiš, Hunkes - Hossa, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, Rachůnek - Surový, Novotný, Řepík - Svoboda, Karamnov, Cipulis - Cingel.

Trenér Jekatěrinburgu zvolil tuto zahajovací sestavu:

Holt - Mezei, Juksejev, Rybnitskyj, Sokolov, Sazonov, Kurbatov, Trjamkin, Stupin - Malychin, Krjukov, Lapenkov - Makejev, Špirko, Šimakov - Štěpanov, Čisťakov, Gimatov - Pronin, V. Strelcov, A.Strelcov.

1.

Utkání začalo.

4.

V první velké šanci zápasu je švédský útočník HC Lev Nicklas Danielsson, jemuž zpoza brány nahrál mezi kruhy Petr Vrána, Danielssonova střela se však odrazila od břevna branky Jekatěrinburgu.

10.

Je tu první přesilovka zápasu a zahraje si ji Jekatěrinburg. Za hákování je vyloučen obránce Lva JAKUB KREJČÍK.

12.

Krejčík je na ledě, Lev soupeře v oslabení pustil jen ke střele Špirka, kterou však Pöpperle betonem vykopl mimo bránu.

14.

První přesilovku si zahraje i HC Lev. Za držení hole je vyloučen obránce JEVGENIJ KURBATOV.

15.

Bude se hrát ve čtyřech, za bránění ve hře rukou je vyloučen obránce HC Lev JAKUB NAKLÁDAL.

15.

16.

Jekatěrinburg je kompletní, minutu bude hrát přesilovku.

17.

Avtomobilist měl v přesilovce hned dvě obrovské šance. Sokolovu střelu z jednoho metru Pöpperle po rychlém přesunu k tyči vyrazil, dorážka útočníka hostujícího týmu pak skončila na pravé tyči.

17.

Nakládal je na ledě, HC Lev oslabení s velkým štěstím přečkal.

17.

18.

Už při plném počtu hráčů má Jekatěrinburg další obrovskou šanci. Lapenkov byl opět zcela sám před Pöpperlem, ten však jeho střelu vyrazil ramenem a poradil si i s jeho následnou dorážkou.

20.

Lev si zahraje podruhé v zápase přesilovku. Půl minuty před koncem první třetiny byl vyloučen obránce Avtomobilistu ALEKSANDR JUKSEJEV.

20.

Skončila první třetina.

První třetina příliš šancí nenabídla. Lev sice byl v úvodní polovině aktivnější a Jekatěrinburg zachránilo břevno, pak se ale hra vyrovnala a nebýt výborných zákroků brankáře Pöpperleho v závěru třetiny, Avtomobilist by vedl.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Lev bude hrát necelou minutu dvojnásobnou přesilovku. Za hákování odchází na trestnou lavici ALEXEJ ŠIMAKOV.

22.

Juksejev je na ledě, Lev bude hrát ještě minutovou přesilovku.

21:40

Lev přece jen přesilovku využívá a otevírá skóre dnešního zápasu - 1:0. Po rychlém ťukesu mezi Jakubem Klepišem a Nicklasem Danielssonem zůstal zcela sám u levé Holtovy tyče ERIK CHRISTENSEN, který neměl problém z jednoho metru trefit odkrytou branku.

26.

Rachůnek z otočky prověřil Holta, ten však byl připravený.

28.

Sokolov a Šimakov nebezpečně doráželi nebezpečně před Pöpperlem, ten si ale opět poradil. Tlak Jekatěrinburgu ale vzrůstá.

31.

Novotný se řítil sám na Holta, ten však včas zasáhl.

36.

Klepiš se rozjel po pravé straně, vystřelil ze značky pro vhazování, ale jen do Holtova hrudníku.

38.

Špirko se pokusil zpoza brány překvapit Pöpperleho, ten se ale stihl ke své levé tyči přemístit včas.

38.

Jekatěrinburg si zahraje přesilovku. Za hákování je vyloučen slovenský obránce Lva JURAJ MIKUŠ.

40.

Mikuš je na ledě, Jekatěrinburg se v přesilovce nedostal ani ke střele na branku.

40.

Mezei mohl vyrovnat, sjel si před Pöpperleho, jeho sražená střela však těsně přeletěla břevno branky Lva.

40.

Skončila druhá třetina.

S výjimkou vstřeleného gólu druhá třetina prakticky žádné šance nepřinesla. Úroveň hry byla ještě horší než v první třetině, domácí tým však může být spokojen, protože drží potřebné vedení.

41.

Začala třetí třetina.

45.

Další šancí Avtomobilistu na vyrovnání. Strelcov obkroužil branku a z mezikruží vystřelil mezi Pöpperleho betony, ten je však k sobě srazil včas.

46.

Lev si zahraje přesilovku. Za držení protihráče je vyloučen ANTON KRJUKOV.

47.

Christensenova střela byla nejprve zblokována, k puku se však dostal znova, Danielsson měl před sebou odkrytou branku, rozhodčí však kvůli ležícímu hostujícímu hráči na ledě přerušili hru.

48.

Mikušovo nahození skončilo jen těsně vedle levé tyče Holtovy branky.

48.

Krjukov jen na ledě, Jekatěrinburg se v oslabení ubránil.

54.

Lev má další příležitost zvýšit své vedení v přesilové hře. Za nedovolené bránění je vyloučen JEVGENIJ RYBNICKIJ.

56.

Rybnickij je na ledě, tentokrát si Lev nevypracoval vůbec nic.

56.

Vzápětí však má Lev další přesilovku. Za držení protihráče je vyloučen ALEXANDR SAZONOV.

58.

Sazonov je na ledě, další přesilovka měla naprosto předchozí průběh jako ta předchozí.

59.

Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

60.

Probíhá poslední minuta.

60.

Zápas skončil, Lev první zápas v roce 2013 zvládl a získal povinné tři body. Herně však odehrál zřejmě nejhorší zápas na domácím ledě v této sezoně.

Lev sice stále zůstává sedmý, na šestý Česrepovec však ztrácí už jen dva body a odrazil i útok osmého Donbassu, na nějž má stále dvoubodový náskok.

S tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z KHL se těším na shledanou.