Kde viděl Královec faul? Český sudí daroval Basileji penaltu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 4. 2013 0:55
Rozhodčí v zápase Evropské ligy mezi Basilejí a Chelsea se dopustili několika vážných přehmatů.
Sudí Pavel Královec si vymyslel penaltový zákrok, po němž Basilej skórovala proti Chelsea. V zápase se čeští sudí dopustili i dalších přehmatů. | Video: youtube.com

Praha - Po chybách maďarských sudích v úterním šlágru Ligy mistrů mezi Bayernem a Barcelonou (čtete ZDE), si svůj špatný den vybrali také rozhodčí v úvodním semifinále Evropské ligy Basilej - Chelsea (1:2 - čtěte ZDE).

Zápas soudcovala česká sestava arbitrů vedená ostříleným Pavlem Královcem a právě hlavní sudí si z tohoto duelu odnáší nejvíce másla na hlavě.

Penaltu viděl jen sudí

V 86. minutě totiž nepochopitelně odpískal pokutový kop za neexistující faul hostujícího Azpilicuety na Stockra.

Oba hráči se natahovali po přihrávce ze strany, přičemž Stocker pokračoval v pohybu vpřed a sklouznul na trávník. Nikdo z hráčů Basileje se sice faulu nedožadoval, ovšem Královec, jenž stál od místa dění jen pár metrů, do píšťalky k všeobecnému překvapení přece jen fouknul.

Z následné penalty překonal Čecha Schär a švýcarský celek slavil vyrovnání. Nakonec však remízu neudržel, v nastavení vstřelil vítěznou branku Luiz.

"Ta penalta, která překvapila všechny, mohla rozhodnout. Nikdo kolem mě si nemyslel, že to měl být pokutový kop, protože míč byl ve vzduchu. Bylo to divné rozhodnutí," řekl ke Královcově verdiktu trenér Chelsea Rafael Benítez.

Místo žluté měla přijít červená

Ještě předtím se však Luiz stihl prezentovat mnohem méně fotbalovým momentem. V 83. minutě ošklivým zákrokem prošlápl kotník obránci Degenovi (více čtěte ZDE). Za svůj prohřešek měl být vyloučen, Královec mu však udělil jen žlutou kartu.

Nepřesně odmávaný ofsajd si v 72. minutě zase připsal asistent Martin Wilczek, který svým praporkem přerušil akci Chelsea. Útěchou mu může být fakt, že Londýňané ji stejně nedotáhli ke zdárnému konci.

Rozhodčím se příliš nepovedlo ani druhé semifinálové utkání Fenerbahce s s Benfikou (1:0). Domácí totiž vstřelili vítěznou branku po nesprávně nařízeném rohovém kopu.