Karlovy Vary otočily duel s Kladnem, Jágr se zranil

18. 10. 2012 20:35
Předehrávka 13. kola extraligy: Karlovy Vary - Kladno 3:2.

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů dokázali v předehrávce 13. kola extraligy získat cenný skalp kladenských Rytířů. Jágrův soubor na domácím ledě porazili 3:2, přestože po první třetině prohrávali o dvě branky.

Jenže Jaromír Jágr se během první třetiny zranil, do druhé už nenastoupil a Kladno bylo ve zbytku utkání poloviční. Západočeši vyrovnali díky brankám Zaťoviče a Košťála, minutu a půl před koncem potom vstřelil rozhodující gól Doležal.

Karlovarští ukončili sérii čtyř porážek a díky výhře se vyhoupli na jedenácté místo před České Budějovice, Kladno nevyužilo možnost jít do čela a zůstává čtvrté, když prohrálo v normální hrací době počtvrté v sezoně.

Karlovarská aréna byla vyprodaná, přišlo téměř šest tisíc lidí. A v první třetině viděli možná příliš bojácný výkon domácích. Do vedení šli hosté po přesilovkové trefě Bicka. A o dvě minuty později zvýšil po krásné kombinaci Melky a Židlického Valský.

Bez Jágra už to bylo složitější. Ve 24. minutě snížil při vyloučení Židlického Zaťovič. A krásný hokej gradoval ve třetí třetině. Nejprve Košťál využil nezištnou pobídku Zuckera a těsně před koncem rozhodl atraktivní duel bombou do horního růžku Doležal.

Předehrávka 13. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 44. Košťál (Zucker), 59. J. Doležal ml. (Pech) - 15. Bicek (Židlický, T. Kaberle), 17. Valský (Melka, Židlický). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5955 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - Koblasa, Vachovec, J. Heřman. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Piskáček, Drtina, Kameš - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Lukáč - Eberle, Valský, Melka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Oceláři Třinec 12 7 2 0 3 43:27 25
2. HC Škoda Plzeň 12 6 3 1 2 41:29 25
3. HC Kometa Brno 11 6 2 2 1 38:27 24
4. Rytíři Kladno 13 7 0 2 4 37:28 23
5. PSG Zlín 12 6 1 1 4 29:32 21
6. HC Slavia Praha 12 6 0 1 5 33:30 19