Kanonáda na úvod sezony. Plzeňský mistr rozstřílel Doubravku

19. 6. 2013 18:52
Plzeň v úvodním přípravném utkání v nové sezoně rozstřílela divizní Doubravku 8:0.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Pohodovou kanonádou začali novou sezonu fotbalisté Plzně. Na úvod přípravy rozstříleli divizní Doubravku 8:0.

Kouč Pavel Vrba vyslal na hřiště celkem 21 hráčů, přičemž ale hlavní opory, mj. Pavla Horvátha, Davida Limberského, Vladimíra Daridu, Marka Bakoše či Michala Ďuriše, nenasadil.

Naopak poprvé se v dresu Viktorie představila čerstvá posila z Olomouce, záložník Tomáš Hořava.

Nejvíc střelecky vynikl Jakub Hora, jenž se v závěru prvního poločasu trefil hned třikrát.

Ještě vydatnější představení předvedli fotbalisté Slovácka. Ti se proti Sokolu Hrušky trefili už po necelých třech minutách a další góly v rychlém sledu následovaly.

Hned pětkrát se trefil Milan Kerbr, hattrick zaznamenal Libor Došek. Výsledek se nakonec zastavil až na skóre 17:0.

Výsledky přípravných zápasů:

Doubravka - Plzeň 0:8 (0:5)
Branky: 29., 32. a 45. Hora, 16. Trapp, 40. Tecl, 68. Štípek, 70. Krmenčík, 80. Wágner.
Sestava Plzně: I. poločas: Bolek - Řezník, Trapp, Hejda, Šírl - Hořava, Hanousek, Fillo - Hora, Kovařík - Tecl. II. poločas: Pavlík - Rajtoral, Chocholoušek, Trapp, Beránek - Štípek, Kindl, Veselinovič, Končal - Krmenčík, Wágner. Trenér: Vrba.

Hrušky - Slovácko 0:17 (0:10)
Branky: 4., 8., 29., 42. a 50. Kerbr, 10., 18. a 28. Došek, 65. a 76., 78. Haša, 61. a 71. Ondřejka, 6. Valenta, 23. Hofmann, 36. Biolek,, 49. vlastní.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň - Kerbr, Hoffmann, Havlík, Valenta, Biolek - Došek. II. poločas: Heča - Kuncl, Břečka, Mezlík, Reinberk - Kerbr, Trávník, Daníček, Biolek - Haša, Ondřejka. Trenér: Habanec.