VIDEO Ďábel Balotelli při debutu dvěma góly sestřelil Udine

3. 2. 2013 22:56
Posila AC Milán z Manchesteru City Mario Balotelli se při premiéře v dresu Rossoneri trefila dvakrát.
Podívejte se na první góly Maria Balotelliho v dresu AC Milán. | Video: Sport

Milán - Snovou premiéru prožil v dresu AC Milán fotbalový bouřlivák Mario Balotelli.

Posila z Manchesteru City ve svém prvním zápase Serie A za Rossoneri totiž dvěma góly zařídila AC vítězství 2:1 nad Udinese Calcio.

První gól Balotelliho si můžete prohlédnout na přiloženém videu, druhý italský enfant terrible vstřelil v nastaveném čase z penalty po faulu na Stephana El Shaarawyho.

Díky této výhře se AC posunulo už na čtvrté místo průběžné tabulky italské první ligy před Inter Milán.

Nezaváhal ani Juventus

Nezaváhali ani lídři Serie A z Juventusu Turín, kteří porazili ve 23. kole italské ligy Chievo 2:1 a uhájili tříbodový náskok v čele tabulky před Neapolí.

Obhájce titulu si v pátém ligovém utkání v novém roce připsal teprve druhé vítězství. Překvapivé porážky s týmy ze spodní poloviny tabulky utrpěli hráči Interu Milán i Lazia Řím.

Juventus, kterému ve Veroně chyběl distancovaný trenér Antonio Conte, se dostal do vedení již v 10. minutě, kdy útočník Matri přesnou střelou z voleje využil nabídku Vidala. Tři minuty před přestávkou zvýšil na 2:0 středopolař Lichtsteiner.

Domácí ve druhé půli zvýšili aktivitu a zásluhou důrazu útočníka Théréaua rychle vstřelili kontaktní branku. Na vyrovnání už ale Chievo, na jehož lavičce zůstal po celý zápas záložník Kamil Vacek, nedosáhlo.

Siena si doma poradila s Interem

Šestibodový odstup má po dnešku na Neapol třetí Lazio. Tomu se nepodařilo navázat na středeční triumf v semifinále domácího poháru nad Juventusem a dnes prohrálo gólem z nastavení 2:3 s FC Janov.

Lazio v poločase ztrácelo po brankách Borriella a Bertolacciho už 0:2 a trenér Vladimir Petkovič ve snaze o vyrovnání poslal na hřiště i Libora Kozáka. Český útočník se mezi střelce nezapsal, díky brance Floccariho a penaltě Mauriho z 82. minuty nicméně římský tým přece jen vyrovnal.

V pětiminutovém nastavení však skórovali znovu Janovští, kterým tři body a opuštění sestupové 18. příčky zajistil střídající Rigoni.

Cenné domácí vítězství si připsala i Siena, jež zdolala čtvrtý Inter. Outsidera poslal do vedení v 21. minutě Emeghara, hned z protiútoku ale srovnal Cassano. O tři minuty později Milánští však opět prohrávali, protože jejich obranu pokořil Sestu.

V 55. minutě byl navíc za faul vyloučen Chivu a Rosina přidal z penalty třetí gól domácích, kteří díky třem bodům přepustili poslední příčku tabulky Palermu.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Chievo - Juventus Turín 1:2(52. Théréau - 10. Matri, 42. Lichtsteiner),

FC Janov - Lazio Řím 3:2 (16. Borriello, 22. Bertolacci, 90.+4 Rigoni - 58. Floccari, 82. Mauri z pen.), Fiorentina - Parma 2:0 (28. Toni, 50. Jovetič), Palermo - Bergamo 1:2 (84. Nelson - 54. Carmona, 71. Denis), Pescara - Boloňa 2:3 (30. Weiss z pen., 45. D'Agostino z pen. - 34. Diamanti z pen., 50. Gilardino, 66. P. Koné), Siena - Inter Milán 3:1 (21. Emeghara, 25. Sestu, 55. Rosina z pen. - 22. Cassano), AC Milán - Udine 2:1 (25. a 90. Balotelli - 55. Pinzi)