Jágrovi hoši komplex jménem Slavia nezlomili, vyhrál i Zlín

11. 3. 2013 20:39
2. zápasy čtvrtfinále play off - Slavia porazila Kladno 3:1, Zlín pak Vítkovice v poměru 2:1, oba domácí celky vedou v sériích 2:0 na zápasy.
Hokejisté Slavie mají důvody k úsměvům.
Hokejisté Slavie mají důvody k úsměvům. | Foto: CPA

Praha - Hokejisté Slavie a Zlína naplno využili domácího prostředí a po výhrách 3:1 (nad Kladnem), respektive 2:1 (nad Vítkovicemi) vedou oba celky ve čtvrtfinálových sériích play off hokejové extraligy 2:0 na zápasy.

Obě série budou pokračovat na ledech Kladna a Vítkovic dalšími dvěma duely ve čtvrtek a pátek.

Slavii poslal do vedení Růžička

Už v šesté minutě duelu v pražské O2 Aréně navázali sešívaní tam, kde včera skončili, když po pěkné akci dvojice Hertl-Růžička otevřel druhý jmenovaný skóre duelu.

Domácí byli i poté lepším týmem na ledě, když ale nedokázali využít přesilovku, přišel trest. Početní výhodu sice hosté taktéž v gól nepřetavili, po návratu Kubeše na led se ale trefil z mezikruží Valský - 1:1.

Opatrný, defenzivní hokej se hrál i ve druhém dějství, když už to vypadalo, že třetina skončí bez branek chyboval mladý Lotyš Jass, Hertl jej obral o kotouč a krátký závar před Cháberou zakončil tečí Kadlecovy rány Jelínek.

Třetí třetinu už domácí jasně ovládli

Kdo čekal, že do třetí dvacetimitovky hosté vlétnou jako uragán, spletl se. Kladenští jako kdyby zůstali duchem ještě v kabině, tedy až na svého gólmana Cháberu. Právě díky jeho kouzlům mohli hosté doufat v obrat až do poslední minuty zápasu, než při power play definitivně rozhodl Tomica.

Slavia se tak ujala v sérii vedení 2:0 na zápasy a svěřenci kouče Vladimíra Růžičky potvrdili, že to na Středočechy letos umí. Šest dosavadních střetnutí totiž přetavili v šest vítězství...

Obrat zařídil hrdina Honejsek

Zlín nastoupil do utkání dravě, což podpořily i dvě slepené přesilovky, ovšem už v 6. minutě sám inkasoval. V oslabení ujeli Húževka s Burgerem a vítkovický kapitán otevřel skóre. Mimo povšimnutí rozhodčích však zůstal předchozí ofsajd.

Znovu domácím zatrnulo po změně stran, když Stehlík trefil břevno Sedláčkovy brány. Tlak Zlína však neustával, za což byl Vlachův tým odměněn v polovině utkání. Krásnou kombinaci po výměně s Čajánkem zakončil Honejsek.

Záhy mohl skóre otočit Köhler, po jehož bombě ještě neuspěšně doráželi Holík s Kubišem. "Berani" se však přece jen vítězné branky dočkali. Ve 48. minutě uprchli po chybě Vítkovických na útočné modré Honejsek s Holíkem a prvně jmenovaný se díky druhé trefě stal hrdinou utkání.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. V. Růžička ml. (Hertl, Krenželok), 37. P. Jelínek (Kadlec, Kučný), 60. Tomica (P. Jelínek, Kadlec) - 17. Valský (Dalecký, Dragoun). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6676. Stav série: 2:0.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Strnad, Dalecký, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Honejsek (Čajánek), 48. Honejsek (Holík) - 6. Burger (Húževka). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Szturc 10 min., Malík (oba Vítkovice) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4998. Stav série: 2:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, F. Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Malík, L. Kovář, Rehák - Bartánus, Burger, J. Káňa - Szturc, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Svozil.