Jágr s Plekancem smetli mistra, Pardubice dostaly ´šestku´

FOTO Kladno rozstřílelo Pardubice a Plekanec s Jágrem zářili
V pražské O2 Aréně se druhý den po sobě hrálo extraligové utkání. Dalo by se říci stejné místo, ale zcela jiná situace. Ve středu tu totiž hrálo hvězdné Kladno vedené hvězdami jako je Jaromír Jágr nebo Tomáš Plekanec. Proti nim stanul dlouhodobě nejnavštěvovanější tým extraligy a úřadující mistři z Pardubic. Návštěva byla téměř šestkrát vyšší než na úterním utkání Slavie s Karlovými Vary a to celých 15 705 diváků.
A diváci rozhodně nebyli zklamaní. Začátek byl sice vlažný, ale po prvním gólu se začalo aktivně útočit na obou stranách. Akce střídala akci a ani jeden z týmů nekazil hru urputnou defenzivou. První gól vsítil v 10. minutě Marek Hovorka, jenž překonal pardubického Martina Růžičku střelou mezi betony.
Tomáš Plekanec opět potvrzoval svojí extraligovou nadvládu. Nejprve zařídil přesilovku, když se faulu na něj dopustil Pavel Brendl a následně jí sám proměnil chytrým způsobem po objetí branky. Ležící Růžička v brance neměl šanci na úspěch.
Nebylo to Plekancovo poslední slovo. Ten skóroval ještě dvakrát a připsal si tak hattrick. Navíc asistoval u gólu Jaromíra Jágra.
26. 9. 2012 21:02
Plekanec dal tři góly a na jeden přihrál, Jágr si připsal opačnou bilanci.

Praha - Více než 15 tisíc diváků v pražské O2 aréně vidělo další parádní extraligové představení. Výlukou NHL "vytuněné" Kladno porazilo obhájce titulu, hokejisty Pardubic, jednoznačně 6:3.

Hosté z východu Čech nehráli špatně, ovšem v produktivitě je jednoznačně převýšila především první řada Rytířů. Tomáš Plekanec zaznamenal hattrick a přidal jednu asistenci, Jaromír Jágr dal gól a u dalších tří asistoval.

Zatímco Kladno po třetí tříbodové výhře v řadě poskočilo už na čtvrtou příčku, "Perníkáři" zůstávají dvanáctí, když získali pouhé čtyři body.

Druhá třetina, to byla hokejová smršť

První třetina působila jako předkrm. Kladenští měli vlažnější začátek, hosté však z převahy žádnou branku nevytěžili. Skóre otevřel v 10. minutě Hovorka, když proměnil samostatný únik střelou mezi betony brankáře Růžičky. O tři minuty později zdvojnásobil kladenské vedení Plekanec. Objel branku a překvapil pardubického gólmana.

Druhá třetina přinesla smršť. Po sedmatřiceti vteřinách zvýšil na 3:0 Jágr po krásné kombinaci celé první řady. Jenže o dalších deset vteřin později Radovan Somík vrátil mistra do hry.

Hokejisty Pardubic zlomily rychlé odpovědi Kladna

Ve 28. minutě po asistenci Aleše Hemského snížil na rozdíl jediné branky Starý. Kladno ale mělo připravenou rychlou odpověď. Valského vyzval ke gólu nádhernou přihrávkou Židlický. U branky si asistenci připsal i brankář Chábera.

Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny ještě vrátil Východočechům naději Somík. Ale Plekanec vzápětí definitivně zlomil odpor Pardubic.

Ve třetí třetině už se utkání spíše dohrávalo, domácí dobře bránili a výsledek pečetil svým třetím gólem v zápase Tomáš Plekanec.

Plzeň vedla 3:0, nakonec musel rozhodnout Straka

Ve druhém středečním zápase 5. kola extraligy zvítězila Plzeň doma nad Libercem až po samostatných nájezdech. Byla však hodně blízko tříbodové výhře, protože ve 44. minutě vedla nad Bílými Tygry jasně 3:0. Dvakrát se trefil Gulaš a jednou Ševc.

Tygři ovšem předvedli parádní závěr. Ladislav Šmíd, posila z Edmontonu, ve 47. minutě snížil, o čtyři minuty později Cebák vstřelil kontaktní gól a v 54. minutě Petr Nedvěd vyrovnal. Zápas pak v nájezdech rozhodla domácí megahvězda Martin Straka.

Liberečtí znovu nevyhráli a překvapivě okupují poslední místo ligové tabulky.

5. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:3 (2:0, 3:3, 1:0), hráno se v pražské O2 areně

Branky a nahrávky: 10. Hovorka (Patera, Hlaváč), 13. Plekanec (Jágr, T. Kaberle), 21. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Valský (Židlický, Chábera), 39. Plekanec (Jágr, Židlický), 49. Plekanec (Tlustý, Jágr) - 21. Somík (Bartek), 28. Starý (Hemský, Kousal), 38. Somík (V. Kočí, Píša). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 15.705.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - M. Látal, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: M. Růžička (41. Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Ďaloga - Bartek, Beech, Somík - Hemský, T. Zohorna, Brendl - Cetkovský Kousal, Starý - Šagát, Buchtele, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. náj. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Ševc (Vlasák, Jan Kovář), 32. Gulaš (Marušák), 44. Gulaš, rozhodující nájezd Martin Straka - 47. Šmíd (P. Nedvěd, Netík), 51. Cebák (Kudrna), 54. P. Nedvěd (Roman Vlach). Rozhodčí: Fraňo, Hribík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4403.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Pitule, Dvořák - Petruška, M. Heřman, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Liberec: Pavelec - Šmíd, Čakajík, Cebák, Výtisk, Štich, Derner, Holub - Netík, P. Nedvěd, Víšek - Kudrna, Bulíř, Roman Vlach - T. Urban, Filippi, Vantuch - L. Krejčík, Galamboš, Špaček, od 43. navíc Š. Novotný. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.