Inter vyhrál klíčový zápas o Evropu nad Parmou

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 4. 2014 21:00
Fotbalisté Interu Milán porazili Parmu na jejím hřišti ve 34. kole 2:0 a upevnili si pozici pro pohárovou Evropu.
Rolando (uprostřed) slaví gól Interu
Rolando (uprostřed) slaví gól Interu | Foto: Reuters

Parma - Boj o pátou příčku italské Serie A vyhráli fotbalisté Interu Milán, když venku přehráli Parmu 2:0. Na poslední příčce zajišťující účast v Evropské lize tak mají náskok pěti bodů.

Domácí v prvním poločase neproměnili pokutový kop a téměř celou druhou polovinu hráli bez vyloučeného Gabriela Paletty.

Juventus zdolal Boloňu 1:0 a před druhým AS Řím, který si stejným výsledkem poradil na hřišti Fiorentiny, má nadále náskok osmi bodů. Tým z hlavního města si zajistil postup do hlavní fáze LM, "Stará dáma" může už v příštím kole slavit zisk mistrovského titulu.

AC Milán dosáhl v duelu s Livornem na pátou výhru v řadě, což se "Rossoneri" podařilo naposledy v říjnu 2011. Útočník FC Turín Ciro Immobile vstřelil v utkání na hřišti Lazia 20. gól v sezoně a stal se prvním hráčem po 37 letech, který v italské lize této mety dosáhl.

Inter mohl prohrávat v utkání s Parmou od 44. minuty, ale gólman Samir Handanovič pokutový kop Antonia Cassana vyrazil. A tak šli do vedení hosté, když se krátce po změně stran prosadil hlavou po centru z přímého kopu Portugalec Rolando. Chvíli předtím navíc musel hřiště opustit Paletta, který po faulu dostal druhou žlutou kartu. Skóre uzavřel minutu před koncem Fred Guarín.

Balotelli si vytvořil osobák

AC Milán vedl nad Livornem od 43. minuty zásluhou Maria Balotelliho, který si 14. gólem v sezoně vytvořil nový osobní rekord. Šest minut po přestávce přidal druhou branku Maročan Adel Taarabt a minutu před koncem zápasu dal konečnou podobu výsledku Giampaolo Pazzini. AC se díky vítězné sérii posunul na sedmé místo, na městského rivala z Interu ztrácí stejně jako Parma pět bodů. V Livornu po porážce skončil trenér Domenico Di Carlo.

O výhře Juventusu v domácím duelu s Boloňou rozhodl moment z 64. minuty, kdy se francouzský záložník Paul Pogba ranou z dvaceti metrů trefil přesně k pravé tyči branky gólmana Gianlucy Curciho. Boloňa nedokázala zvítězit už pět zápasů v řadě a od sestupového pásma ji dělí jen lepší skóre.

AS Řím se na hřišti Fiorentiny musel opět obejít bez svého nejlepšího střelce Mattii Destra, který v týdnu neuspěl s odvoláním proti čtyřzápasovému disciplinárnímu trestu za úder do obličeje obránce Davideho Astoriho z Cagliari. Jedinou branku utkání vstřelil v 26. minutě Radja Nainggolan. Fiorentina tak zůstala na čtvrtém místě, před pátým Interem má náskok dvou bodů.

Lazio nad FC Turín dvakrát vedlo, nakonec však byli domácí rádi za remízu. Gól Immobileho minutu před koncem znamenal obrat v utkání, nejlepší střelec týmu z hlavního města Antonio Candreva však v nastaveném čase svou druhou trefou v utkání a dvanáctou celkově zařídil dělbu bodů za výsledek 3:3.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

AC Milán - Livorno 3:0 (43. Balotelli, 51. Taarabt, 84. Pazzini), Bergamo - Hellas Verona 1:2 (87. Denis - 52. Donati, 72. Toni), Catania - Sampdoria Janov 2:1 (45. Leto, 63. Bergessio - 61. Okaka), Chievo - Sassuolo 0:1 (40. Berardi), FC Janov - Cagliari 1:2 (3. De Maio - 37. Sau, 82. Ibarbo), Lazio Řím - FC Turín 3:3 (61. z pen. a 90.+5 Candreva, 42. Mauri - 52. Kurtič, 67. Tachtsidis, 89. Immobile), Parma - Inter Milán 0:2 (48. Rolando, 89. Guarín), Udine - Neapol 1:1 (55. Fernandes - 38. Callejón), Juventus Turín - Boloňa 1:0 (64. Pogba), Fiorentina - AS Řím 0:1 (26. Nainggolan).

1. Juventus Turín 34 29 3 2 72:22 90
2. AS Řím 34 25 7 2 69:19 82
3. Neapol 34 20 8 6 64:36 68
4. Fiorentina 34 17 7 10 56:38 58
5. Inter Milán 34 14 14 6 57:35 56
6. Parma 34 13 12 9 53:44 51
7. AC Milán 34 14 9 11 53:44 51
8. FC Turín 34 13 10 11 52:45 49