Infarkt v 89. minutě. Robben vystřelil Bayernu pátý triumf

FOTO Bayern si užíval s ušatou trofejí, trenér dostal hobla
Fanoušci Bayernu byli v závěru dramatického finále ve Wembley v sedmém nebi, jejich miláčci vyhráli po 12 letech Ligu mistrů.
Autor vítězného gólu finále Arjen Robben líbá trofej pro šampiony Ligy mistrů.
Gólman Manuel Neuer a trenér Jupp Heynckes slaví celkově pátý triumf Bayernu v historii nejdůležitější evropské klubové fotbalové soutěže.
Hráči Bayernu se teď mohou s hrdostí cítit jako králové Evropy.
25. 5. 2013 22:41
Bayern Mnichov vel finále Ligy mistrů porazil Borsussii Dortmund 2:1 a vyhrál popáté slavnou trofej.

Praha - Minutu před koncem normální hrací doby se Arjen Robben prosmýkl jako lasička mezi stopery Dortmundu a úspěšně zakončenou akcí přihrál trofej pro vítěze Ligu mistrů Bayernu Mnichov.

Bavorský velkoklub se díky finálové výhře 2:1 stává popáté vítězem nejslavnější evropské trofeje.

Ryze německé drama v londýnském Wembley gradovalo až ve druhé půli. V 60. minutě otevřel skóre Mandžukič, ale záhy z penalty srovnal Gündogan.

Následně se útoky valily na obě branky, postupně však začal získávat převahu slavnější z obou celků. Až přišla infarktová trefa Robbena v 89. minutě...

Dortmund byl zpočátku lepší

Úvod zápasu nebyl nijak divoký. Mírnou převahu měl překvapivě Dortmund. Do šance se dostali Lewandowski a Blaszczykowski, ale Neuer byl vždy připraven.

Poté se ale musel ohánět i jeho brankářský kolega Weidenfeller. Vytáhl hlavičku Mandžukiče, i sólo Robbena. Nizozemský snajpr v první půli dál prožíval smolné chvile. Po zaváhání Hummelse, totiž těsně před přestávkou znovu neprostřelil gólmana Borussie.

Po přestávce Bayern pokračoval v převaze a v 60. minutě se už radoval z úvodního gólu. Mandžukič doklepl do prázdné brány přihrávku Robbena. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Dante nešikovně sestřelil Reuse a Gündogan precizně proměnil pokutový kop.

Robben odčinil loňské finále

Weidenfeller se poté vyznamenal proti střelám Alaby a Schweinsteigera, a tak rozuzlení přišlo až v 89. minutě. Ribéry přistrčil patičkou míč Robbenovi, který pak zblízka míč uklidil podél vyběhnuvšího gólmana.

Nizozemský záložník tak dal vítězný gól finále Ligy mistrů, protože Dortmund už se na odpověď nezmohl. Pro Robbena to byla opravdu speciální chvilka, protože v loňském finále neproměnil v rozstřelu klíčovou penaltu v souboji s Chelsea. Nyní Bayernu slavnou trofej vystřelil.

V pražském Edenu se tedy dojde na začátku příští sezony k zajímavé odvetě. V rámci evropského Superpoháru se tu střetne londýnská Chelsea a mnichovský Bayern.

Finále fotbalové Ligy mistrů v Londýně:

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

Branky: 60. Mandžukič, 89. Robben - 68. Gündogan z pen. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Dante, Ribéry - Grosskreutz. Diváci: 86.298.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry (90.+1 Gustavo) - Mandžukič (90.+4 Gomez). Trenér: Heynckes.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Bender (90.+2 Sahin), Gündogan - Blaszczykowski (90.+2 Schieber), Reus, Grosskreutz - Lewandowski. Trenér: Klopp.