Hrdina Mareš zatracencem. Sparta vydřela v Boleslavi bod

Sport Sport
3. 11. 2012 21:13
Fotbalisté Sparty ztratili dva body na hřišti Mladé Boleslavi, kde pouze remizovali 1:1 s domácím týmem.
Trefa Josefa Hušbauera Spartě na vítězství v Mladé Boleslavi nestačila.
Trefa Josefa Hušbauera Spartě na vítězství v Mladé Boleslavi nestačila. | Foto: CPA - Eduard Erben

Mladá Boleslav - Fotbalisté Sparty nedokázali ve tvrdě hraném duelu na hřišti Mladé Boleslavi urvat tři body potřebné k dotažení vedoucího Jablonec. V středočeském derby v rámci 13. kola první fotbalové ligy se totiž oba celky rozešly smírně 1:1.

Zápas ovlivnila už devátá minuta, ve které se hlavami srazili domácí útočník Nešpor a hostující forvard Václav Kadlec, pro které zápas kvůli nepříjemným zraněním skončil (více zde!).

Za domácí otevřel skóre zápasu v 56. minutě bývalý sparťan Jakub Mareš, hosté ale po jeho hloupém faulu v pokutovém území o dvacet minut později z penalty zásluhou Hušbauera srovnali. Více ale už nedokázali.

"Pro nás je to samozřejmě ztráta, chtěli jsme víc. V závěru jsme ještě vsadili na útok a snažili jsme se to proti oslabené Boleslavi zlomit, ale bohužel se to nepodařilo," hodnotil výsledek po utkání pro Českou televizi Vítězslav Lavička.

Úvod zápasu ovlivnila už zmíněná srážka Kadlece s Nešporem. Oba týmy musely střídat. Na trávník tak přišel Jirásek s Kuličem. A právě mladoboleslavský náhradník měl jedinou šanci prvního poločasu.

Po zaváhání Švejdíka, šel málem sám na Vaclíka, o zakončení ho ale obral skluzem Jarošík. Hru jinak kouskovaly fauly a nepřesnosti na obou stranách.

Hušbauer: Na penaltu jsem si věřil

Zápas nakopla až gólová situace v 56. minutě, kdy Mareš z dorážky po rohovém kopu otevřel skórel. Právě střelec gólu měl proti Spartě velkou motivaci se vytáhnout, protože právě odtud přišel do Boleslavi.

Jeho enormní nasazení bylo znát od prvních minut na hřišti. A projevilo se i v 74. minutě, kdy se s přílišnou vervou opřel do Balaje při bránění standardní situace a sudí odpískal pokutový kop. A nejen to. Mareš dostal už druhou žlutou kartu a musel do kabin.

Penaltu pak s přehledem proměnil Hušbauer. "Jsme určení spolu s Vencou Kadlecem, ale vzhledem k jeho zranění v úvodu zápase to zbylo na mě. Ale já si věřil," svěřil se střelec vyrovnávacího gólu.

Sparta  se proti deseti snažila o vstřelení vítězného gólu, ale domácí mačkali poslední zbytky sil, aby výsledek ubránili. Tři body mohl vystřelit Krejčí, ale jeho pumelice z dálky skončila na břevně.

Zápas tak skončil nerozhodně 1:1 a Letenští se na vedoucí Jablonec nedotáhli. V odpoledním zápase ostravský Baník porazil Teplice 3:2.

13. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 56. Mareš - 76. Hušbauer z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, J. Paták. ŽK: Mareš, Kulič - Zápotočný, Holek. ČK: 74. Mareš. Diváci: 4348.

Boleslav: Miller - Kysela, Kúdela, Janíček, Bořil - Ščuk, Brunclík (86. Fillo) - Mareš, Magera, Štohanzl - Nešpor (12. Kulič, 90. Sivrič). Trenér: Minář.

Sparta: Vaclík - Zápotočný (70. Kweuke), Švejdík, Jarošík, Pamič (46. Polom) - Holek - Kadeřábek, Kadlec (11. Jirásek), Hušbauer, Krejčí - Balaj. Trenér: Lavička.