Play off extraligy • Semifinále - 4. zápas • 19:00

2:3
Slavia Praha
18. Kratěna (Kovář), 21. Kovář (Straka)
16. Tomica (V. Růžička), 30. Kadlec (Koma, Alinč), 51. Skokan (Hertl, V. Růžička)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 4. zápasu semifinále play off hokojevé extraligy mezi Škodou Plzeň a pražskou Slavií. Zápas začíná v 19:00.

Hokej, extraliga: Slavia - Plzeň: Jan Holub (27)
Hokej, extraliga: Slavia - Plzeň: Jan Holub (27) | Foto: CPA Eduard Erben

Připoměňme si, že ve čtvrtečním třetím zápasu série vyhrál v Plzni domácí tým především zásluhou povedeného závěru první třetiny 4:2 a v sérii se ujal vedení 2:1 na zápasy.

Plzeňský trenér Milan Razým však oproti včerejšku bude postrádat pravé křídlo prvního útoku Nicholase Johnsona, dalšího útočníka Michala Dvořáka, který odstoupil ze včerejšího zápasu kvůli poranění kolena, v sestavě není ani obránce David Havíř. V sestavě je pak nahradili útočník Pavel Sedláček a obránci Dominik Boháč a Dan Růžička. V sestavě pak dále chybějí také zranění Tomáš Frolo a Jozef Balej a distancovaný Ryan Hollweg. Trenér Slavie Vladimír Růžička stále postrádá zraněného brankáře Miroslava Kopřivu, oproti včerejšku nehraje obránce Jan Dresler, nahradil jej útočník Georg Mavrojanidis.

Sestava Plzně by tedy dnes měla vypadat takto:

Mazanec – Slovák, Hanzlík, Poživil, Jeřábek, Mozík, St.Pierre, Boháč, D. RůžičkaKratěna, Kovář, Straka - Lev, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Petruška, Sedláček, Sýkora.

Slavia by měla hrát v této sestavě:

Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, Jelínek, Tomica - Hertl, Růžička, Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Skokan, Poletín - Mavrojanidis.

Zápas budou jako hlavní sudí rozhodovat pánové Milan Minář a Robin Šír, na čarách jim budou pomáhat pánové Jiří Gebauer a Vít Lederer.

Oba týmy přijíždějí na ledovou plochu.

Stejně jako včera zazpívá státní hymna plzeňský dětský sbor.

3.

Třetí plzeňská lajna teď zatlačila soupeře, před Furchem se snažili dotlačit puk do brány Kašpařík a Schleiss, ale místo puk zavezli do brány Furcha.

4.

Po Vrdlovcově přihrávce byl sám před Mazancem Sklenář, plzeňského brankáře však neprostřelil.

4.

Na druhé straně se po Vampolově přihrávce obtočil kolem obránce Pletka, puk však zasunul jen do Furchových betonů.

7.

Před Furcha se cpal Kratěna, jeho střelu z mezikruží však obránci Slavie srazili nad bránu.

7.

Poprvé v dnešním zápase se bude vylučovat, obránce Slavie JAROSLAV KOMA srazil ve středním pásmu k ledu Jana Kováře a odchází na trestnou lavici za faul kolenem.

7.

Po rychlé předávce puku mezi Slovákem a Strakou zůstal mezi kruhy osamocený Tomáš Vlasák, v jasné pozici však trefil Furcha do hrudi.

9.

Slavia se v oslabení ubránila, Koma je na ledě.

10.

Opět se vylučuje na straně hostí, za faul loktem odchází na trestnou lavici obránce JIŘÍ KUČNÝ.

11.

Poprvé se bude vylučovat také na straně domácích a 47 sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Za faul kolenem si jde odpočinout k trestoměřičům obránce JAKUB JEŘÁBEK.

11.

Těsně před Furchem tečoval Vlasák, puk však tečoval mimo bránu.

12.

Slavia bude hrát více než minutovou přesilovku, Kučný je na ledě.

13.

Micka si sjížděl z pravé strany před bránu, Mazanec však utěsnil prostor u své levé tyče dobře.

13.

Také Plzeň je kompletní, Mazanec je na ledě.

14.

Z předbrankového prostoru dorážel Pletka, Furcha však neprostřelil.

15:31

Slavia z poměrně nenápadné šance zápase otevírá skóre zápasu - 0:1. Od mantinelu si sjížděl před bránu MAREK TOMICA a z poměrně malého úhlu prostřelil Mazance mezi betony, přihrával mu Vladimír Růžička. Tahle branka jde právě na vrub plzeňského gólmana.

Hokej, extraliga: Slavia - Plzeň: Marek Tomica (14) - Marek Mazanec
Hokej, extraliga: Slavia - Plzeň: Marek Tomica (14) - Marek Mazanec | Foto: CPA Eduard Erben
18.

Plzeň bude hrát přesilovku, za hákování je vyloučen útočník Slavie DANIEL VRDLOVEC.

17:14

Plzeň za pohých 12 sekund přesilovku využívá - 1:1. Jan Kovář přihrál podél brankové čáry k levé Furchovy tyči ONDŘEJI KRATĚNOVI, který odrazem o přesunuvšího se Furcha poslal puk do brány.

20.

Hraje se poslední minuta první třetiny.

20.

Hanzlík při rozehrávce před vlastní bránou doslova namazal mezi kruhy puk Hertlovi, ten měl však problémy se zpracováním a Hanzlík stačil jeho střelu srazit mimo bránu.

První třetina končí nerozhodným výsledkem 1:1.

Stejně jako v první třetině včerejšího zápasu byla Plzeň aktivnější a vytvořila si převahu, tentokrát se jí však nepodařilo dostávat tolik k zakončení. Naopak Slavia si na svou šanci počkala a z ojedinělého útoku prostřelil Mazance mezi nohy Tomica. Když už se zdálo, že Slavia přebírala taktovku utkání, byl vyloučen Vrdlovec a Plzeň přesilovku okamžitě využila zásluhou Kratěny, který dvakrát skóroval i ve včerejším zápase.

21.

Začíná druhá třetina.

20:21

Tak to byl začátek třetiny v podání Plzne z říše snů - 2:1. Už po 21 sekundách posílá Plzeň do vedení JAN KOVÁŘ, který střílel po přihrávce Martina Straky téměř od brankové čáry, přesto našel mezeru mezi Furchovými betony. Jestliže první gól padl po velké chybě Mazance, tento gól jde jasně za Furchem.

Hokej, extraliga, Plzeň - Litvínov: Jan Kovář
Hokej, extraliga, Plzeň - Litvínov: Jan Kovář | Foto: CPA
23.

Straka mohl jet z pravé strany sám na Furcha, puk se mu však zastavil, a tak musel přihrávat, z mezikruží vystřelil Kovář, obránci Slavie však jeho pokus srazili mimo bránu.

25.

Slavia mohla srovnat. Po přihrávce Sklenáře si sjel před Mazance Hertl, behendovým pokusem jej však překonat nedokázal.

26.

Slavia bude hrát zdvojenou přesilovku. Na 2+2 minuty je za vysokou hůl vyloučen obránce JIŘÍ HANZLÍK, naopak útočník Slavie Tomáš Hertl odjíždí s krvavým šrámem v obličeji do šatny.

27.

Slavia se po minutě přesilovky usadila v útočném pásmu, Jelínkova teč však skončila mimo bránu, Kadlec trefil střelou od modré spoluhráče.

28.

Bomba Kuboše od modré zasáhla Mazance do ramene.

29.

Je tu obrovská šance pro Slavii na srovnání. JAN KOVÁŘ vyhodil puk mimo hrací plochu a Slavia bude hrát 1:30 minuty dvojnásobnou přesilovku.

29.

Kadlecovu střelu srazil Straka do ochranné sítě.

29.

Další Kadlecova rána od modré skončila na Mazancových chráničích. Do konce Hanzlíkova trestu zbývá 55 sekund.

29.

Tentokrát pálil od modré Koma, ale i jeho střelu zvedl do ochranné sítě Straka.

30.

Po střele Kadlece od modré končí puk v bráně. Bude se však prohlížet záznam hry.

29:29

Rozhodčí gól uznávají a Slavia tak srovnává na 2:2. Gól padl po tečované střele PETRA KADLECE od modré, přihrávali mu Jaroslav Koma a Jan Alinč.

Radost slávistů je pochopitelná. Z Kladna se v této sezoně body jen tak nevozí.
Radost slávistů je pochopitelná. Z Kladna se v této sezoně body jen tak nevozí. | Foto: Eduard Erben
31.

V pokračující jednoduché přesilovce už se Slavia ke střele nedostala, Kovář je na ledě.

33.

Žejdlova střela skončila těsně mimo bránu, odražený puk se dostal ke Kučnému, jehož střelu od modré však Mazanec lapil.

34.

Kubošovo nahození od modré čáry propadlo skrz brankoviště kolem levé Mazancovy tyče.

35.

Bude se vylučovat. Obránce Slavie JAROSLAV KOMA si stejně jako v první třetině vyšlápl ve středním pásmu na Jana Kováře a za napadení odchází na trestnou lavici.

35.

Kováře, který ležel otřesený na ledě, se rozhodl mstít plzeňský kapitán Martin Straka, čároví rozhodčí se však včas mezi něho a Komu vložili. Domácí fanoušci teď hromově pískají a zaházeli led odpadky, dvouminutový trest pro Komu se jim zdá nízký.

37.

Koma je na ledě, Plzeň sice byla celé dvě minuty v útočném pásmu, k nebezpečné střele se však nedostala.

39.

Na ledě to teď opět vře. Útočník Slavie srazil do plzeňského brankoviště obránce Slováka, vylučovat se však nebude.

39.

Vampola byl sám před bránou, střílenou přihrávku však zasáhnout nedokázal.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40.

Plzeň má obrovskou šanci na to se dostat do vedení. Třicet osm sekund před koncem třetiny bude hrát dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Na trestnou lavici odchází za hákování VLADIMÍR RŮŽIČKA. To rozlítilo jeho otce, který hodil na led láhev, a hráčská lavice Slavie dostala dvojminutový trest, který jde odsedět DANIEL VRDLOVEC. Růžička starší na to reaguje oodechovým časem.

40.

Čtyři sekundy před koncem třetiny poslal Straka puk skrz brankoviště ke Kovářovi, Furch však po jeho střele udržel puk těsně před brankovou čarou, i když se Straka mohutně u rozhodčích dožadoval gólu.

40.

Před Furchem se rozpoutala mela, na trestnou lavici odcházejí na plzeňské straně VÁCLAV PLETKA, na straně Slavie obránce JIŘÍ KUČNÝ. Hrát se však bude dál v pěti proti třem.

Druhá třetina skončila, opět skončila nerozhodným výsledkem 1:1 a celkově je to tedy 2:2.

Plzeň se dostal do vedení už ve 21. sekundě druhé části, když střelu Jana Kováře z velkého úhlu propustil brankář Furch mezo betony. Ve 30. minutě však Slavia vyrovnala při dvojnásobné přesilovce, kdy střela Petra Kadlece od modré zapadla po sérii tečí do brány. V úvodu třetí třetiny však bude mít výhodu dvojnásobné přesilovky po dobu 1:22 minuty Plzeň.

Zajímavé věci se děly hned po odchodu do kabin, Jan Kovář odmítl televizní rozhovor, trenér Slavie Vladimír Růžička zase o přestávce nepustil do kabin televizního kameramana.

41.

Začíná třetí třetina, Plzeň bude dohrávat dvojnásobnou přesilovku.

41.

Od modré čáry pálil Hanzlík, trefil se však do Furchovy hrudi.

41.

Jan Kovář tak dlouho váhal se střelou, až se mu do ní vložil Jelínek a srazil ji do ochranné sítě. Do konce přesilovky zbývá 45 sekund.

41.

Hanzlíkova střela opět skončila na Furchových chráničích.

41.

Plzeň bude hrát ve čtyřech, za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici PAVEL KAŠPAŘÍK.

42.

Vynikající zákrok nyní předvedl brankář Furch, který se stihl přemístit k levé tyči ke střele Straky z pravého kruhu a puk vykopl rozštěpem mimo bránu.

42.

Růžička i Vrdlovec jsou na ledě, Slavia bude hrát půlminutovou přesilovku.

43.

Po Kubošově střele od modré nevěděl Mazanec, kde má puk, a tak se raději roztáhl na brankovišti a puk zalehl.

43.

Kašpařík je na ledě, Plzeň se ubránila.

45.

Plzeň bude hrát přesilovku, za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen obránce Slavie MICHAL KEMPNÝ.

46.

Plzeň má v přesilovce problémy s rozehrávkou, puk vypíchl obráncům Tomica, ke střele se však nedostal.

47.

Kempný je na ledě, Slavia se bez potíží ubránila.

47.

Hned po návratu Kempného jel z levé strany zcela sám na Furcha Straka, bránu však přestřelil.

47.

Tlak Plzně pokračoval, těsně před Furchem tečoval puk opět Straka, ale ani tentokrát brankáře Slavie nepřekonal.

50.

Tentokrát si zahraje přesilovku Slavie, za podražení v útočném pásmu odchází na trestnou lavici plzeňský útočník TOMÁŠ VLASÁK.

50:12

A Slavia možná klíčovou přesilovku zápasu využívá a obrací stav zápasu - 2:3. Tomáš Hertl vyjel s pukem zpoza bránu, k odraženému puku se nejdříve dostal DAVID SKOKAN a bekhendovým pokus poslal puk pod břevno. Druhou asistenci si připsal Vladimír Růžička.

Tomáš Hertl doklepl puk za záda Mazance a otevřel skóre zápasu Slavia - Plzeň v prvním semifinále extraligy. | Foto: CPA Eduard Erben
51.

Hned po buly se dostal puk do útočné třetiny Plzně, Vlasák však nahození od modré tečoval mimo bránu.

53.

Slavia měla obrovskou šanci dnešní zápas rozhodnout, jeli ve čtyřech na jediného plzeňského beka, Petr Jelínek však v ideální pozici mezi kruhy bránu minul.

54.

Na druhé straně promarnil velkou šanci na vyrovnání Vlasák, který byl sám před Furchem, místo střely však zvolil otočky a bekhendem brankáře Slavie nepřekonal.

Zápas sleduje 8236 diváků, je vyprodáno.

56.

Plzeň měla další velkou šanci na vyrovnání, Kovář dostal přihrávku mezi kruhy, tísněn obráncem Slavie však mířil jen do Furchova betonu.

56.

Plzeň dostává další šanci na srovnání, za držení protihráče odchází na trestnou lavici obránce Slavie PAVEL KOLAŘÍK.

57.

O tuto možnost se však Plzeň záhy připravuje, za podražení v útočném pásmu je vyloučen plzeňský útočník PETR VAMPOLA.

58.

Slavia je v plném počtu a bude hrát půlminutovou přesilovku.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

Plzeň je kompletní, do konce zápasu zbývá minuta a půl.

59.

Minutu a jednu sekundu před koncem třetiny se Slavia osvobozuje zakázaným uvolněním.

59.

Trenér Razým na to reaguje oddechovým časem a hrou v šesti mužích v poli.

60.

55 sekund do konce třetiny, Plzeň hrála vysokou holí, vhazovat bse bude ve středním pásmu.

60.

47 sekund do konce třetiny, Slavia se opět osvobozuje zakázaným uvolněním.

60.

Čtrnáct sekund do konce třetiny zahrála na zakázané uvolnění Plzeň, Mazanec se vrací do brány.

Je konec, Slavia vyhrává v Plzni 3:2 a srovnává stav série na 2:2 na zápasy.

Tímto se s vámi loučím a připomínám, že se nyní stěhuje série do Prahy, kde je v pondělí na programu pátý zápas série, z něhož vám opět přineseme online rozhovor. U něj se těším na shledanou.