Petr Čech debutoval v britské hokejové lize. Při výhře Belfastu si ho vyžádali diváci

Aktualizováno 25. 11. 2023 23:54
Bývalý fotbalový brankář Petr Čech má za sebou krátký a úspěšný debut v britské hokejové lize. Za obhájce titulu Belfast Giants odchytal v závěru utkání s Glasgow Clan necelých pět minut a přispěl k vítězství 5:1. Během Čechova pobytu na ledě už žádný gól nepadl.
Petr Čech v dresu hokejových Belfast Giants.
Petr Čech v dresu hokejových Belfast Giants. | Foto: Belfast Giants

Jednačtyřicetiletý rekordman v počtu startů za českou fotbalovou reprezentaci přišel do Belfastu před deseti dny na výpomoc z druholigového Oxford City Stars. Vítěz Ligy mistrů s Chelsea z roku 2012 začal dnešní zápas na lavičce jako náhradník Kanaďana Tylera Beskorowaného. Severoirský tým, který z předchozích sedmi ligových utkání šestkrát prohrál, inkasoval jako první v 21. minutě, ale ještě ve druhé třetině třemi góly skóre otočil a v poslední části přidal další dvě branky.

V závěru zápasu za rozhodnutého stavu podle BBC začalo 6000 fanoušků v zaplněné hale Odyssey skandovat "my chceme Čecha" a kanadský kouč Adam Keefe, jehož bratr Sheldon trénuje v NHL Toronto, jejich přání vyhověl. V čase 55:17 poslal Čecha do branky a bývalý gólman Chelsea, Arsenalu, Rennes či pražské Sparty zažil premiéru v profesionálním hokeji.

Čech se začal hokeji věnovat krátce po konci úspěšné fotbalové kariéry v roce 2019 v týmu Guildford Phoenix ve čtvrté lize. Loni v listopadu přestoupil do Chelmsfordu, s nímž si letos zahrál finále poháru. V červnu odešel do Oxfordu. Na dresu nosí číslo 39, které v NHL proslavil Dominik Hašek.

Další zápas v Elite Ice Hockey League čeká Čechův tým v neděli na ledě Nottinghamu.