Vaněček 23 zákroky pomohl New Jersey k vítězství nad Chicagem

6. 1. 2024 6:55
Český hokejový brankář Vítek Vaněček 23 zákroky pomohl New Jersey k výhře 4:2 nad Chicagem. Vaněček vychytal čtrnáctou výhru v sezoně a po třech zápasech vytáhl úspěšnost zákroků nad 90 procent. Český gólman inkasoval jen v první a druhé třetině. Ve třetím dějství uzavřel branku, kryl všech sedm pokusů Blackhawks a výrazně přispěl k obratu z 1:2 na 4:2.
Vítek Vaněček
Vítek Vaněček | Foto: Reuters

Dvěma body se na pátém vítězství Devils z posledních šesti zápasů podílel slovenský bek Šimon Nemec. Talentovaný obránce se pod výhru podepsal gólem a asistencí a podruhé v kariéře v NHL odehrál dvoubodový zápas.

Oba týmy v zápase přišly o své ofenzivní tahouny. Jednička letního draftu Connor Bedard nedohrála po hitu Brendana Smithe z poloviny první třetiny. Nejproduktivnější hráč Devils Jack Hughes z utkání odstoupil po nepříjemném pádu ze závěru třetí dvacetiminutovky.

Carolina ve Washingtonu po úvodní třetině prohrávala 0:2, poté ale šesti brankami bez odpovědi otočila vývoj zápasu a došla si pro páté vítězství v řadě. Obrat Hurricanes pečetili ve třetí dvacetiminutovce, v níž nasázeli pět branek. Třemi body se pod výhru podepsali Sebastian Aho (0+3), Brent Burns (2+1) a Andrej Svečnikov (1+2).

Poprvé v aktuální sezoně chyběl v sestavě Caroliny Martin Nečas. Čtvrtého nejproduktivnějšího českého hokejistu dosavadního průběhu sezony do zápasu nepustilo zranění v horní části těla.

NHL:

New Jersey - Chicago 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 1. Holtz, 46. Nemec, 52. M. McLeod, 60. Toffoli - 16. Dickinson, 39. Katchouk. Střely na branku: 32:25. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Nemec, 2. Holtz, 3. McLeod (všichni New Jersey).

Washington - Carolina 2:6 (2:0, 0:1, 0:5)

Branky: 8. Dowd, 17. D. Strome - 26. a 54. Burns, 44. Jarvis, 53. Svečnikov, 59. Orlov, 60. Ponomarjov. Střely na branku: 17:34. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Svečnikov (oba Carolina), 3. Carlson (Washington).

Anaheim - Winnipeg 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 16. McTavish - 28. Ehlers, 42. Schmidt, 54. Perfetti. Střely na branku: 38:27. Diváci: 16.000. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. McTavish (Anaheim), 3. Ehlers (Winnipeg).

6. St. Louis 37 19 1 17 107:119 39
7. Minnesota 37 16 4 17 112:120 36
8. Chicago 39 11 2 26 90:148 24