Mrázek se stal v NHL i přes prohru první hvězdou, Hronek připravil dva góly

ČTK ČTK
12. 1. 2024 7:27
Brankář Petr Mrázek byl v NHL vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, přestože 26 zákroky neodvrátil prohru hokejistů Chicaga 1:2 na ledě Winnipegu.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: Reuters

Chicago vedlo na ledě lídra NHL gólem Connora Murphyho a Mrázek odolával až do 57. minuty. Poté jej zblízka překonal Gabriel Vilardi a 65 sekund před koncem odmítl prodloužení švihem z levého kruhu Nikolal Ehlers. Winnipeg vyhrál poosmé v řadě, čímž vytvořil klubový rekord.

Filip Hronek pomohl dvěma přihrávkami k vítězství Vancouveru 4:3 v prodloužení v Pittsburghu.

Vítězství řídil Elias Pettersson dvěma góly a dvěma asistencemi. Obě branky mu připravil Hronek. Pettersson zvyšoval v 18. minutě na 3:1 tečí střely českého obránce. Zápas rozhodl v čase 63:05 ze sólového úniku, do kterého jej vyslal Hronek. Zbývající dvě branky Canucks vstřelil Brock Boeser. Dvakrát skóroval i lídr Pittsburghu Sidney Crosby, který poslal zápas do prodloužení gólem 29 sekund před koncem třetí třetiny.

San Jose zdolalo Montreal 3:2 i díky asistencím Tomáše Hertla a Filipa Zadiny a zastavilo sérii dvanácti proher.

Sharks zvýšili v 18. minutě na 2:0 po akci českých útočníků. Zadina přistrčil puk u zadního mantinelu Hertlovi, který chytrou přihrávkou zpoza branky uvolnil v pravém kruhu skórujícího Fabiana Zetterlunda. Klíčem k ukončení série proher byl i výkon brankáře Mackenzieho Blackwooda, který zneškodnil 33 střel.

Výsledky NHL:

Buffalo - Ottawa 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)

Branky: 18. a 20. T. Thompson, 10. Peterka, 25. Krebs, 60. Cozens - 41. a 52. Giroux, 16. Tarasenko. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16.083. Hvězdy zápasu: 1. T. Thompson (Buffalo), 2. Giroux (Ottawa), 3. Cozens (Buffalo).

Montreal - San Jose 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky: 18. Gallagher, 57. J. Anderson - 6. Kunin, 18. Zetterlund (Hertl, Zadina), 37. Ochoťuk. Střely na branku: 35:35. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Granlund (San Jose), 2. Matheson (Montreal), 3. Blackwood (San Jose).

Detroit - Edmonton 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 44. Copp, 57. Määttä - 50. McDavid, 54. Hyman, 62. Nurse. Střely na branku: 17:47. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Nurse (Edmonton), 2. Lyon (Detroit), 3. Hyman (Edmonton).

Tampa Bay - New Jersey 4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 13. a 19. Glendening, 31. Point, 62. Raddysh - 8. Mercer, 37. Bratt, 44. Bastian. Střely na branku: 20:30. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval čtyři góly z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Raddysh, 2. Glendening (oba Tampa Bay), 3. Bratt (New Jersey).

Florida - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 31. Bennett, 58. M. Tkachuk, 65. Reinhart - 7. Moore, 40. Doughty. Střely na branku: 41:33. Diváci: 18.616. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. M. Tkachuk, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Pittsburgh - Vancouver 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 27. a 60. Crosby, 17. M. Pettersson - 6. a 7. Boeser, 18. a 64. E. Pettersson (na obě Hronek). Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.190. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. Crosby (Pittsburgh).

Washington - Seattle 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 26. Pacioretty - 9. Kartye, 19. Wennberg, 39. Schultz, 53. A. Larsson. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17.935. Hvězdy zápasu: 1. Daccord, 2. A. Larsson (oba Seattle), 3. Pacioretty (Washington).

Carolina - Anaheim 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)

Branky: 16. Skjei, 17. A. Svečnikov, 22. Martinook, 35. Noesen, 37. Drury, 50. Jarvis - 21. Lundeström, 31. R. Strome, 31. Vatrano. Střely na branku: 34:16. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim třetí třetinu, inkasoval jeden gól z 9 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 18.748. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis, 2. Martinook, 3. Lemieux (všichni Carolina).

NY Islanders - Toronto 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 1. Palmieri, 25. Romanov, 34. Horvat, 61. Barzal - 21. a 23. Matthews, 13. McMann. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Dobson (oba NY Islanders), 3. Matthews (Toronto).

St. Louis - NY Rangers 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 5., 8. a 48. Kyrou, 30. Saad, 60. Bučněvič - 2. Fox, 51. Trocheck. Střely na branku: 20:42. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Binnington, 3. Bučněvič (višchni St. Louis).

Winnipeg - Chicago 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 57. Vilardi, 59. Ehlers - 25. Murphy. Střely na branku: 28:21. Petr Mrázek odchytal za Chicago 59:08 minuty, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Diváci: 15.225. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Chicago), 2. Brossoit, 3. Ehlers (oba Winnipeg).

Arizona - Calgary 2:6 (1:4, 1:0, 0:2)

Branky: 14. Crouse, 22. Keller - 7., 41. a 48. Šarangovič, 1. Backlund, 8. Andersson, 14. Coleman. Střely na branku: 34:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 13:58 minuty, inkasoval čtyři branky z 12 střel a úspěšnost zásahů měl 66,67 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Coleman, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).

Vegas - Boston 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 48. Eichel, 61. Pietrangelo - 53. Grzelcyk. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.209. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. L. Thompson (oba Vegas), 3. Swayman (Boston).

6. Arizona 40 20 2 18 120:123 42
7. Minnesota 40 17 4 19 118:134 38
8. Chicago 42 12 2 28 96:155 26