Česko
0:7
USA
12., 21. a 40. Gardreau, 29. a 33. Barber, 22. Hartman, 45. Miller

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze čtvrtfinálového zápasu na MS hráčů do 20 let mezi hokejisty Česka a USA. Zápas se bude hrát ve středu od 10:10 SEČ.

Čtvrtfinále MSJ 2013 Česko - USA
Čtvrtfinále MSJ 2013 Česko - USA | Foto: Reuters

Češi ve skupině A postoupili z druhého místa, když po úvodní porážce se Švédskem vyhráli nad Finskem, Lotyšskem a Švýcarskem. Američané postoupili ze skupiny B z třetího místa. Nejprve sice rozdrtili Němce, pak ale těsně prohráli s Ruskem a Kanadou, aby pak uštědřili další debakl Slovákům.

Připomeňme si, že loni na MS v Kanadě vyhrál český tým nad Američany ve skupině 5:2, díky čemuž si zajistil postup do čtvrtfinále, naopak Američané museli hrát o záchranu.

Češi budou poprvé na turnaji hrát v Ufa Areně, kde dosud hrály týmy druhé skupiny. Ve větší areně v Ufě hrají své domácí zápasy KHL i hokejisté Salavatu Julajev.

Druhým nejproduktivnějším hráčem šampionátu je americký Alex Galchenyukovi, který dva góly dal a na pět nahrál. Na české straně je na tom nejlépe Dmitrij Jaškin s dvěma góly a třemi asistencemi.

Hráči přicházejí na led, zápas začne v 10:10 SEČ.

Češi by měli nastoupit v této sestavě:

Bartošák - Musil, Hrbas, Šidlík, Štencel, Jeník, Pavelka, Urbanec - Hertl, Jaškin, Hyka - Beran, Švihálek, Sedlák - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Vrána, Tomeček - Němec.

Američané by měli nastoupit v této sestavě:

Gibson - Murphy, Reilly, Trouba, Sieloff, Jones, McCabe - Kuraly, Galchenyuk, Barber - Miller, Gaudreau, Vesey - Bardreau, Pietila, Hartman - Lucia, Biggs, Grimaldi - Trocheck.

Zápas bude rozhodovat rusko-kanadská dvojice Gofman, Smith, na čarách jim budou pomáhat Švýcar Kaderli a Rus Raming.

3.

První náznaky šancí na obou stranách. Češi nejprve jeli ve třech na dva obránce, Frk však před odkrytou branku špatně Pavelkovi nahrál, na druhé straně minul Miller puk sám před Bartošákem.

4.

Je tu první vyloučení, Češi si zahrají přesilovku. Za hrubost je vyloučen RYAN HARTMAN.

5.

Česká přesilovka však dlouho netrvala. Po dvaceti sekundách je za sekání vyloučen PETR ŠIDLÍK.

7.

Oba týmy jsou kompletní.

7.

Češi bohužel neukázněností DAVIDA MUSILA přicházejí o další přesilovku. Šel se mstít BIGGSOVI za jeho předchozí tvrdé naražení na mantinel, takže se bude hrát ve čtyřech.

8.

Uff. Češi díky skvělému Bartošákovi přečkali první velkou šanci Američanů.  Po hrubce Štencla ve středním pásmu jeli Američané ve dvou na jediného českého obránce, Pietila nahrál na pravou stranu volnému Bardreauovi, jeho bekhendovou kličkou však český brankář skvělým pohybem zlikvidoval.

8.

BARDREAU poté nedovolil úmyslně Bartošákovi vstát z brankoviště a za nedovolené bránění je vyloučen. Bude se tedy hrát ve čtyřech proti třem.

10.

Hraje se v pěti proti čtyřem.

10.

Bardreau je na ledě, Češi první kompletní přesilovku nevyužili.

10.

A hned vzápětí si první přesilovku vyzkoušejí Američané. Za hákování je vyloučen JENÍK.

12.

DMITRIJ JAŠKIN při přesilovce zbytečně fauloval a Češi budou hrát půlminutu ve dvojnásobném oslabení.

11:45

Američané bohužel ve dvojnásobné přesilovce otevírají skóre - 0:1. Pokus o střelu Jasona Trouby srazil obránce Hrbas nešťastným způsobem ke zcela volnému JOHNU GARDREAUOVI, který snadno puk poslal do odkryté brány za bezmocného Bartošáka.

14.

V pokračující jednoduché přesilovce se už Češi před drtivým náporem soupeře ubránili a po Jaškinově návratu na led už jsou kompletní.

17.

Američané měli obrovskou šanci jít do dvojnásobného vedení. Hertl před obrannou modrou doslova namazal Barberovi, který tváří v tvář Bartošákovi neuspěl a vzápětí českému brankářovi při Barberově dorážce pomohl Hertl, který si lehl do dorážky amerického hráče.

18.

Češi si vynutili přesilovku. Radek Faksa ujížděl JASONU TROUBOVI, a tomu nezbývalo nic jiného než Faksu přidržet.

20.

Další obrovská šance Američanů. Pietila si v oslabení nabruslil za českou obranu a jel sám na Bartošáka. Lépe nezakončil jen kvůli seknutí DAVIDA MUSILA, přesto puk na Bartošáka vyslal a ani nevěděl jak. Puk mu nakonec zůstat stát pod betonem. Bude se tak hrát ve čtyřech proti čtyřem.

20.

Skončila první třetina.

Američané byli v první třetině jednoznačně lepší. Nebýt brankáře Bartošáka, mohl být jejich náskok mnohem větší. Na druhou stranu dosud jediný gól padl po šťastném odrazu a střele Gardreaua do odkryté branky.

21.

Začíná druhá třetina, Češi začnou v oslabení, pokud nedostanou gól, budou hrát více než minutu ve čtyřech.

20:28

Bohužel se to právě stalo a Američané se po dalším využití přesilovky dostávají do vedení 2:0. Opakovala se stejná situace jako při prvním inkasovaném gólu. Troubova střela se od Hrbasovy brusle odrazila ke zcela volnému JOHNU GARDREAUOVI, který opět neměl problém ze dvou metrů trefit odkrytou branku.

21:08

Neuplynula ani minuta a Češi opět inkasují - 0:3. Tentokrát si sjel Trouba na hranici pravého kruhu, jeho střelu sice Bartošák betonem reflexivně vyrazil, jenže pouze k neobsazenému RYANU HARTMANNOVI, který z otočky opět poslal snadno puk do odkryté brány.

Trenér Přerost se po třetí inkasované brance rozhodl dát svému týmu nový impuls. Patrika Bartošáka nahrazuje v brance Matěj Machovský.

26.

Hertl se uvolňoval do dobré pozice, jeho střelu z mezikruží však na poslední chvíli bruslí nadzvedl bruslí nad branku obránce Jones.

26.

Dál se bude hrát v pěti, i když budou vyloučeni za vzájemnou potyčku dva hráči na obou stranách.

29.

Po Hertlově otočce dobře vypálil Hyka, Gibson se však stihl včas k tyčce přemístit.

29.

Český tlak pokračuje, po střele Musila dobře dorážel Beran, Gibson si však vsedě poradil. Pak to ale v rohu útočné třetiny přehnal s tvrdostí český kapitán LUKÁŠ SEDLÁK a za hrubost je vyloučen.

28:45

Američané bohužel přesilovku dnes už potřetí využívají - 0:4. Američané hned po buly rychle sehráli kombinaci a RILEY BARBER sám před brankovištěm opět poslal puk do zcela odkryté branky.

30.

Tak přece jen to vypadalo, že se Češi konečně prosadí. Na hranici pravého kruhu se do puku opřel z první Hertl, Gibson však výborně švihl lapačkou.

31.

Češi mohou korigovat v přesilovce. Na trestnou lavici odchází za sekání TROCHECK.

32:13

Teď už to je hra kočky s myší, Američané i v oslabení zvyšují na 5:0. David Musil se rozhodl zachytit puk na útočné modré čáře, to se mu však nepovedlo, RILEY BARBER jel sám na Machovského a forhendovým blafákem jej doslova na brankovišti vykoupal.

35.

Teď už to možná Američané se svou lehkostí trochu přehnali. Bardreau jel od útočné modré čáry sám na Machovského, chtěl ale předvést pohlednou kličku a pak mu při tom ujel za bránu.

38.

Machovský teď předvedl dva vynikající zákroky. Nejprve úspěšně čelil nájezdu osamocené dvojice Barber - Kuraly, pak se dokázal k tyči přesunout ke střele Trochecka.

39.

A opět dvakrát skvělý Machovský. Nejprve zlikvidoval samostatný nájezd Grimaldiho, poté další nájezd Biggse.

40.

A další fantastický Machovského zákrok. Ve stoprocentní příležitosti vychytal Pietilaho. Bude se však vylučovat, za sekání odjíždí na trestnou lavici DAVID MUSIL.

39:47

Teď už Machovský neměl šanci. Američané využívají další přesilovku - 0:6. T.J. Miller našel na zadní tyči zcela volného JOHNA GARDREAUA, a ten další trefou do odkryté branky zkompletoval hattrick.

40.

Skončila druhá třetina.

Zatímco v první třetině byli Američané lepší jen mírně, v té druhé už byla jejich převaha drtivá a nebýt vynikajícího výkonu střídajícího brankáře Machovského, Češi by inkasoval daleko více branek.

41.

Že by se začínalo blýskat na lepší časy? Hertl přihrávkou mezi kruhy našel volného Hyku,ten však jen trefil do hrudi dobře vyjetého Gibsona.

44.

Američané však odpovídají. Přestože TOMÁŠ HERTL zahákoval Millera, ten se zvedl a pokračoval dál, nahrál na pravou stranu Veseymu, ale proti jeho střele k tyči se dokázal Machovský včas přesunout.

44.

O šest sekund později vyhodil JENÍK puk do hlediště, takže Američané mají výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky.

44:10

A tu také hned využívají, v gól proměňují už dnešní pátou přesilovku - 0:7.

46.

Za krosček je vyloučen RADEK FAKSA, takže Češi budou hrát další, ale už jen krátké dvojnásobné oslabení.

48.

Faksa je na ledě, Češi se po dlouhé době v oslabení ubránili.

49.

Vzápětí ale mají Američané další velkou šanci. Po závaru před jejich brankou jeli z vlastní třetiny ve třech na jediného obránce, k puk se dostal na levém kruhu Barber, jeho střelu z první však parádním semaforem lapil Machovský.

53.

Češi si zahrají přesilovku, i když byli ve vzájemné potyčce mnoHem aktivnější. MUSIL byl v potyčce se SIELOFFEM, HERTL s GALCHENYUKEM. Na trestnou lavici však paradoxně jediný nemíří nejaktivnější Hertl.

54.

Po minutě však česká přesilovka končí. MARTIN FRK sekl po nohách Hartmanna a navíc si za protesty vykoledoval osobní trest, takže míří do kabin.

55.

Američané hrají v pěti.

56.

Bude se však hrát opět ve čtyřech, na trestnou lavici míři za hákování BIGGS.

56.

Češi jsou v pěti a budou hrát přesilovku.

57.

Znovu se však bude hrát ve čtyřech, za vysokou hůl je potrestán MATĚJ BERAN.

58.

Češi budou více než minutu hrát dvojnásobné oslabení. Za vysokou hůl je vyloučen i NĚMEC.

58.

Američané zaharují dvě obrovské šance. Machovský vleže zlikvidoval jak střelu Murphyho, tak dorážky Barbera.

59.

Beran je na ledě, Češi jsou ve čtyřech.

59.

Jenže vzápětí jde za krosček pykat MAREK HRBAS a Češi budou hrát opět ve třech.

60.

Němec je na ledě, víc gólů snad už Češi nedostanou.

60.

Zápas skončil. Američané rozdrtili český tým 7:0 a zcela po zásluze postupují do semifinále, v němž se zítra utkají s Kanadou. Češi si naopak zítra zahrají s poraženým druhého čtvrtfinálového duelu mezi Ruskem a Švýcarskem.

Tímto se s vámi loučím a u další onlinde reportáže z hokejového zápasu se těším na shledanou.