Henrique ukončil Jezdcům sezonu. Eliáš si zahraje finále

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 5. 2012 6:01
Hokejisté New Jersey Devils vyhráli šestý zápas nad New York Rangers 3:2 po prodloužení a postoupili tak do finále Stanley Cupu.
Smutek hráčů Rangers byl obrovský
Smutek hráčů Rangers byl obrovský | Foto: Reuters

Newark - Rozhodla druhá minuta prodloužení. Adam Henrique vstřelil v šestém utkání finále Východní konference NHL rozhodující gól do sítě New York Rangers a poslal tak New Jersey do finálového boje o Stanleyův pohár. Devils totiž vyhráli na domácím ledě 3:2 a celou sérii 4:2.

Žádný z Čechů se na dramatické výhře Ďáblů bodově nepodílel. K zápasu i nadále nebyl nominován Petr Sýkora.

První třetina byla v režii domácích. Nejprve se trefil Ryan Carter, který nadvakrát dotlačil puk do sítě. Po něm slavil ruský střelec Ilja Kovalčuk.

V druhé části hosté vyrovnali hru a po gólech Fedotěnka a Callahana bylo i skóre na obou stranách stejné.

Třetí část sice ovládli Rangers, ti ale nedokázali překonat ve formě chytajícího Brodeura v brance Jersey, a tak se skóre neměnilo a rozsudek muselo vynést prodloužení.

V něm bylo hotovo velmi rychle. V druhé minutě nad rámec času si v trmě vrmě před brankářem Lundqvistem našel puk Andam Henrique a rozhodl pohotovým zakončením o postupu Devils do finále Stanley Cupu.

V něm se Ďáblové střetnou s Los Angeles, které si poměrně snadno poradilo s Phoenixem. Eliáš a spol začnou na domácím kluzišti v Jersey ve středu v noci.