Hamrlíkův gól nestačil. Rangers vyřadili Washington

ČTK ČTK
13. 5. 2012 7:25
Ve finále Východní konference se Rangers utkají s New Jersey Devils

New York - Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili v rozhodujícím 7. utkání druhého kola play off NHL nad Washingtonem 2:1 a poprvé od roku 1997 postoupili do finále Východní konference. V něm se od pondělí utkají s rivalem z New Jersey.

Domácí Jezdci předvedli v klíčovém duelu velmi koncentrovaný výkon. Pomohl jim i rychlý úvodní gól, který vstřelil už po 92 sekundách první třetiny Brad Richards.

Jedinou branku Capitals zaznamenal český obránce Roman Hamrlík, který v 51. minutě snížil na 1:2 pouhých 38 sekund poté, co domácí zadák Michael Del Zotto vstřelil druhý gól Rangers. Vyrovnat ale hráči Washingtonu nedokázali, přestože krátce po Hamrlíkově trefě získali výhodu přesilové hry. Rangers jim totiž v třetí třetině téměř nic nedovolili, o čemž vypovídá i poměr střel na branku 11:4 ve prospěch domácích.

Největší šance na zvrat v zápase promarnili Capitals v prostředním dějství, kdy Rangers podržel brankář Henrik Lundqvist, který si nakonec připsal 22 úspěšných zákroků a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jeho protějšek Braden Holtby, jemuž se před dvěma dny narodil syn, zaznamenal o sedm zásahů víc.