Furcha odčaroval osmnáctiletý Schleiss. Plzeň srovnala sérii

FOTO Zápas jediného gólu aneb Jak Plzeň vyplenila Slavii
Domácí útočník Lukáš Krenželok (29) se přetahuje o puk, v marné snaze připravit plzeňského soupeře o jeho vlastnictví.
Fanoušci Plzně si do Prahy přivezli dobrou náladu, se kterou po zápase i odjeli.
Tvrdý souboj, při němž Petr Kadlec (7) zůstal "napíchnutý" na mantinel a Jan Kovář  spadl na zem.
Fanoušci Slavie dali celému stadionu najevo, komu patří jejich srdce.
Sport Sport
25. 3. 2013 20:45
Hokejisté Plzně porazili pražskou Slavii 1:0 a srovnali semifinálovou sérii hokejové extraligy na 1:1.

Praha - Jediný gól stačil k tomu, aby hokejisté Plzně  srovnali semifinálovou sérii play off hokejové extraligy se Slavií na 1:1.

Poprvé v sérii kapituloval domácí brankář Dominik Furch, kterého překonal 18 letý Jan Schleiss už ve 4. minutě.

Hosté nastoupili v hodně kombinované sestavě, protože kvůli zraněním jim chybí Pletka, Kratěna, Balej či Hanzlík. Místo prvního jmenovaného, který si poranil koleno v nedělním utkání v Praze, naskočil do zápasu mladý Schleiss a stal se hrdinou duelu.

Ve 4. minutě dostal puk do jízdy, přebruslil obránce, položil si Furcha a jako zkušený mazák zakončil do odkryté brány. Byl to pro něho nejen první gól v play off, ale v extralize vůbec.

Vlasákovi sudí neuznali gól

Plzeň vstřelený gól nakopl a tlačila se za dalším. Mezi kruhy pak rychle zakončoval Straka, ale trefil jen plastron brankáře Slavie. Domácí se oklepali až v závěru třetiny, ale recept na Mazance nenašli.

Po přestávce byla aktivnější Slavia, nejprve po zaváhaní plzeňského gólmana cinkla tyč, poté Tomica nedostal do branky ani jednu ze dvou dorážek.

Drama pokračovalo ve třetím dějství. To měla opět k pojišťovacímu gólu blíže Plzeň, ale Kovář nepřelstil ležícího Furcha. V 52. minutě se už Vlasák radoval, ale jeho trefa platit nemohla kvůli postavení hráče v brankovišti.

Mazanec se mohl stát střelcem

Brzy na to mohl rozhodnout Straka, který ve vlastním oslabení ujel sám na Furcha, ale střelou zápěstím ho nepřekonal.

Domácí měli v posledních dvou minutách k dispozici přesilovku a v šesti hráčích bez brankáře zkoušeli vyrovnat, ale to by musel velkou příležitost proměnit Růžička, který z těsné blízkosti přestřelil.

Pár vteřin před koncem mohl vstoupit do dějin brankář Mazanec, který zkoušel přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale o pár decimetrů se mu to nepodařilo. Nulu ale udržel a po minulé porážce 0:3 se mohl radovat z jednogólového vítězství.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 4. Schleiss (Mozík, Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 9469. Stav série: 1:1.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín - od 58. navíc Vrdlovec. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Plzeň: Mazanec - Slovák, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, L. Poživil, Boháč - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Dvořák, Lev, Vampola - T. Sýkora, Petruška, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.