Enge před 20 lety debutoval ve formuli 1. Kariéru vítěze z Le Mans poznamenal doping

Liberecký rodák nahradil v kokpitu monopostu Prost zraněného Brazilce Luciana Burtiiho. Hned ve své premiéře si připsal nejlepší výsledek, dojel dvanáctý. V kvalifikaci tehdy porazil jiného nováčka, Fernanda Alonsa v Minardi.
Poslední rychlou formulí Engeho kariéry byla ambiciózní A1 GP. V premiérovém závodě v Brně roku 2006 dokázal v hlavním závodě dojet druhý.
Právě britský motor poháněl prototyp Lola, s nímž Enge, Jan Charouz a Stefan Mücke dosáhli skvělého čtvrtého místa absolutního pořadí v Le Mans.
V bugině Can-Am v barvách Buggyry dokázal překonat počáteční technické problémy. V kategorii prototypů obsadil po velkých potížích v úvodu 34. místo. Mezi takzvanými lehkými prototypy byl desátý.
Radek Vičík Radek Vičík
16. 9. 2021 8:01
Kariéra Tomáše Engeho, který před 20 lety jako první Čech v historii poprvé odstartoval do Velké ceny formule 1, byla plná nečekaných zvratů. Jezdil v monopostech, vyhrál svoji třídu ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans, letos dokonce debutoval na Rallye Dakar. Měl ale také dva tresty za doping.