Liberec zastavil gólem v 93. minutě hrozící krizi

Sport Sport
29. 9. 2013 20:55
Fotbalisté Liberce po vynikajícím vstupu do nové sezony nevyhráli poslední čtyři soutěžní zápasy a v zápase 10. kola Gambrinus ligy s Příbramí to dlouhé minuty vypadalo, že se jejich šňůra prodlouží.
Díky gólu Jiřího Pimpary z 93. minuty se mohli fotbalisté Liberce po čtyřzápasovém půstu opět radovat z výhry. | Foto: Vojtěch Marek

Liberec - Fotbalisté Liberce po vynikajícím vstupu do nové sezony nevyhráli poslední čtyři soutěžní zápasy a v zápase 10. kola Gambrinus ligy s Příbramí to dlouhé minuty vypadalo, že se jejich šňůra bez výhry prodlouží.

V 93. minutě však hrozící krizi zastavil gólem obránce Jiří Pimpara, který byl na hřišti necelou minutu, Liberec vyhrál 1:0 a v tabulce se opět dotáhl těsně za duo Plzeň - Teplice. Příbram naopak zůstává dvanáctá a na sestupové příčky má stále jen jednobodový náskok.

Severočeši s vypětím všech sil odčinili minulý debakl v Ostravě a středeční vyřazení z domácího poháru na hřišti druholigového Žižkova. Slovan si tříbodovým ziskem také zvedl sebevědomí před čtvrtečním zápasem Evropské ligy proti Estorilu.

Příbramští z Liberce odjížděli rozzlobení. Branka Pimpary totiž padla už po vypršení avizovaného nastaveného času.

Liberci citelně chyběl Rybalka

Dlouho nezáživný zápas směřoval k remíze. Liberecký kouč Šilhavý, který po předchozích nepovedených výsledcích nechal jen na lavičce nejlepšího střelce týmu Rybalku, musel být zklamaný při pohledu na ofenzivní produkci svého týmu.

Domácí dlouho branku příbramského Hrušky ohrožovali jen dalekonosnými pokusy.

Hosté po pondělním čtyřbrankovém výprasku s Teplicemi viditelně vylepšili obrannou fázi a až šance libereckého Rabušice krátce před poločasem pro ně znamenala první velké ohrožení.

Příbram však také na útočné polovině příliš nebezpečná nebyla: Řezníček, který na hrotu nahradil Švancaru, nedotáhl dvě slušně rozjeté akce.

Závěrečný tlak Příbram neustála

Libereckého gólmana Kováře po změně stran spíš postrašila rána Danoského. Pak už Liberec převzal iniciativu a dostal soupeře pod tlak.

Se svými střelami neuspěl Pavelka, do velké šance se v 78. minutě tlačil i Šural, jehož brejk na poslední chvíli zastavil obětavý stoper Mišůn.

Domácí odpor soupeře zlomili až v úplném závěru, kdy přetížená příbramská obrana už další nápor neustála.

Kouč Šilhavý poslal na hřiště urostlého Pimparu místo zraněného Frýdka a ke svému tahu si mohl gratulovat.

Příbramští ještě střelu dalšího střídajícího žolíka Rybalky odvrátili na roh, a přestože už skončilo avizované nastavení, sudí ještě nechali rozehrát poslední roh.

Pimpara přišel, viděl a rozhodl

Rybalka míč poslal na hlavu Pimpary a ten svým prvním ligovým gólem rozhodl o tříbodovém libereckém zisku.

Naštvaným Středočechům se tak v samém závěru rozplynul sen o tom, že z Liberce odvezou třetí remízu z posledních čtyř utkání. Slovan naopak doma vyhrál jedenáctý ze třinácti zápasů.

Výsledek 10. kola:

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3 Pimpara. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Peřina. ŽK: Sackey - Mašán, Řezníček, Divíšek. Diváci: 3052.
Liberec: Kovář - Coufal (59. Rybalka), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Frýdek (90. Pimpara), Šural (79. Kalitvincev), Pavelka, Delarge - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek (79. T. Pilík) - Brandner (61. Mareš), Tarczal, Mašán (89. Hájovský), Abraham, Danoski - Řezníček. Trenér: Straka.