Zemanovo AS počtvrté zaváhalo. Tentokrát jen remizovalo

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 1. 2013 14:45
Fotbalisté AS Řím v italské lize počtvrté za sebou zaváhali a pohárové příčky se jim tak zřejmě znovu vzdálí. Remizovali s Boloňou.
Rozpačitý výraz trenéra Zdeňka Zemana
Rozpačitý výraz trenéra Zdeňka Zemana | Foto: Reuters

Milán - Počtvrté za sebou zaváhali fotbalisté AS Řím v italské lize a pohárové příčky se jim tak zřejmě znovu vzdálí. Svěřenci českého kouče Zdeňka Zemana ve 22. kole jen remizovali 3:3 v Boloně.

Římané přitom dvakrát vedli, podruhé poté, co Osvaldo po pár vteřinách odpověděl na Gilardinovo vyrovnání. Jenže Boloňa skóre otočila a Tachtsidis čtvrthodiny před koncem alespoň srovnal.

Zemana, který se kvůli dnešnímu zápasu omluvil z oslav výročí Slavie, tak může alespoň těšit, že jeho svěřenci ve 14 z posledních 20 soutěžních zápasů dali vždy minimálně dva góly a se 47 zásahy jsou nejproduktivnějším týmem Serie A.

V tabulce Serie A už ale klesli na osmé příčku, na tři body jim dnes utekl i pátý AC Milán, který vyhrál jedinou brankou El Shaarawaye 1:0 na hřišti Atalanty.

Větší drama se ale rodí na samotném čele soutěže. Neapol dnes totiž využila včerejší zaváhání Juventusu a díky vítězství 2:1 na hřišti Parmy stáhla jeho náskok na prvním místě na pouhé tři body.

Příštího soupeře Plzně v Evropské lize poslal do vedení ve 20. minutě střelou v pádu slovenský záložník Hamšík, který tak zaznamenal osmý ligový gól v této sezoně. Za domácí vyrovnával v 74. minutě Sansone.

O zisku všech tří bodů pro Neapol, rozhodl pět minut před koncem svojí osmnáctou brankou nejlepší ligový střelec Cavani. Oba góly Neapole padly po přesných kolmicích za obranu.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Boloňa - AS Řím 3:3
Branky: 17. Gilardino, 26. Gabbiadini, 54. Pasquato - 9. Florenzi, 18. Osvaldo, 74. Tachtsidis

Bergamo - AC Milán 0:1
Branka: 29. El Shaarawy

Cagliari - Palermo 1:1
Branky: 90. Ribeiro - 30. Iličič

Catania - Fiorentina 2:1
Branky: 50. Legrottaglie, 88. Castro - 22.Migliaccio

Parma - Neapol 1:2
Branky: 74. Sansone - 20. Hamšík, 85. Cavani