Klose rozhodl o výhře Lazia ve šlágru italské ligy

ČTK ČTK
15. 12. 2012 22:50
Lazio v italské lize porazio Inter Milán 1:0.
Kouč Lazia Vladimir Petković slaví se svými hráči výhru v 17. kole italské ligy nad Interem Milán. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Lazia Řím zdolali ve šlágru 17. kola italské ligy Inter Milán 1:0 a přiblížili se mu v tabulce na jediný bod. Vinou horšího skóre zůstávají v tabulce čtvrtí za Neapolí, která může oběma rivalům uniknout díky nedělnímu utkání s Boloňou.

Rozuzlení duelu Lazia s Interem přišlo po dlouho bezbrankovém průběhu až v závěru - v 82. minutě trefil německý útočník Miroslav Klose z první kolmou přihrávku od Mauriho a křížnou střelou překonal brankáře Handanoviče.

Lazio si s Interem poradilo podruhé za sebou, na rozdíl od posledního duelu se ale mezi střelce nemohl zapsat útočník Libor Kozák. Český reprezentační útočník pykal za vyloučení z posledního utkání s Boloňou.

Udine remizovalo díky brance Di Nataleho z předposlední minuty 1:1 s Palermem. Soupeř, který vedl po gólu Iličiče z 33. minuty a poslední půlhodinu dohrával po vyloučení Heurtauxe proti deseti, zůstává jen bod nad sestupovým pásmem.