Italové na úvod zaváhali, v Bulharsku neudrželi vedení

Italové hned v úvodním duelu ztratili body.
Na úvod kvalifikace na světový šampionát 2014 v Brazílii se zrodil první překvapivý výsledek a rovnou v české skupině. Itálie totiž jen remizovala 2:2
Během deseti minut ale byl všechno jinak. Řádil totiž Pablo Osvaldo.
Nejprve po nepřehledné situaci zblízka vyrovnal a poté hlavičkou i s pomocí teče poslal Itálii do vedení.
V 88. minutě ale Georgi Milanov zařídil bod pro Bulhary, protože po zbytek zápasu gól nepadl.
7. 9. 2012 22:40
Italové prohrávali, pak vedli a nakonec si z Bulharska odvážejí bod.

Sofie - Největší favorit "české" kvalifikační skupiny o světový šampionát 2014 zahájil cestu do Brazílie remízou. Italští vicemistři Evropy v sestavě oslabené řadou zranění v Bulharsku pouze remizovali 2:2.

V zápase plném zvratů nejprve prohrávali od 30. minuty, kdy se trefil domácí Manolev. Ještě do poločasu ale dokázal otočit vývojem utkání argentinský rodák Osvaldo, který v útoku Italů dokonale nahradil Cassana, Balotelliho a další ofenzivní opory.

Squadra azzura ovšem těsné vedení neudržela. V 66. minutě vyrovnal Bulhar Milanov. Italové tak potvrdili mizernou bilanci s dnešním soupeřem. V Bulharsku totiž ještě nikdy v historii nedokázali zvítězit.

Do čela skupiny se tak vyhoupla Arménie, která vyhrála nejtěsnějším rozdílem 1:0 na půdě Malty. Houževnatého soupeře srazil k zemi až střídající útočník Sarkisov.

Sofie: Bulharsko - Itálie 2:2 (1:2)
Branky: 30. Manolev, 66. G. Milanov - 36. a 40. Osvaldo. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). ŽK: Gadžev, Djakov - Ogbonna, Diamanti.

Bulharsko: Michajlov - Manolev, Bodurov, Ivanov, V. Minev - Gadžev (79. Sarmov), J. Minev - Djakov, G. Milanov, Gargorov (62. Micanski) - Popov (82. Tonev). Trenér: Penev.

Itálie: Buffon - Bonucci, Barzagli, Ogbonna (69. Peluso), Maggio - Marchisio, De Rossi, Pirlo, Giaccherini (64. Diamanti) - Osvaldo, Giovinco (73. Destro). Trenér: Prandelli.