Fantastický Řepík třemi body zastavil sérii proher Lva

Michal Řepík v
Soustředění hráčů Lva Praha bylo velké. O účasti v play off teď rozhoduje každý zápas.
Jevgenij Ketov se do sítě Jakuba Štěpánkem trefil v 10. a 13. minutě a rázem to bylo 2:0 pro hostu z Ruska.
Jiří Novotný se snaží zastavit  pronikajícího Alexandera Fedosejeva.
Jakub Štěpánek a Michal Birner společně likvidují další atak Čerepovce.
28. 1. 2013 21:20
Famózní výkon hokejového útočníka Michala Řepíka pomohl pražskému Lvu zastavit sérii pěti porážek v řadě. Vyhrál 5:4 nad Čerepovce a přiblížil se play off.

Praha - Skvělý výkon hokejového útočníka Michala Řepíka pomohl pražskému Lvu zastavit sérii pěti porážek v řadě.

Tým trenéra Václava Sýkory vyhrál na domácím ledě nad Čerepovcem 5:4 a přiblížil se opět osmičce postupujících do play off KHL. Stále Pražanům ovšem scházejí dva body.

Domácí v zápase prohrávali už 0:3, ale dokázali vývoj otočit. Řepík dal dva góly a na jeden přihrál.

První třetina byla pro domácí příznivce noční můrou. V 10. minutě hrál Lev přesilovku, hostující Ketov přesto překvapil všechny včetně brankáře Štěpánka a otevřel skóre.

O chvíli později stejný hráč přidal druhý gól při vlastní početní výhodě. A aby toho nebylo málo, na 3:0 pro Čerepovec poté upravil Berdnikov.

Čerepovci nepomohla ani powerplay

Po přestávce ale přišli hráči Lva jako vyměnění. Nejprve snížil jako správný kapitán Novotný ranou z pravého kruhu. Poté Lev dlouho nemohl přetavit vypracovaný tlak v další gól. Až v 37. minutě zakončil pohlednou kombinaci Gynge.

Brzy na to sice zkrotil euforii Šipačov trefou na 4:2, ale těsně před koncem druhé části znovu snížil na rozdíl jedné branky Řepík.

A to od tohoto útočníka z daleka nebylo všechno, střelecký apetit mu vydržel i do závěrečné části. Rodák z Vlašimi ve 45. minutě vyrovnal a o tři minuty později skvěle viděl Birnera, který poslal Lev do vedení.

V úplném závěru ještě hosté zkoušeli hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Ve středu ještě čeká pražský celek poslední domácí zápas s Viťazem Čechov a poté bude bojovat o klíčové body jen na kluzištích soupeře.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Severstal Čerepovec 3:4 (0:3, 3:1) po druhé třetině

Branky a nahrávky: 22. Novotný (Gynge, Nakládal), 36. Gynge (Lepistö), 39. Řepík (Oystrick), 45. Řepík (Lepistö, Němec), 48. Birner (Řepík) - 10. Ketov (Čáslava, Rjazancev), 13. Ketov (Jegoršev, Kiselevič), 17. Berdnikov (Videll, Anisin), 37. Šipačov (Kazionov). Rozhodčí: Odins (Lot.), Ščenjov - Putilin (oba Rus.), Balodis (Lot.).

Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Porseland, Mikuš, Krejčík - Niživijs, Novotný, Cipulis - Gynge, Vrána, Danielsson - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Birner, Sekáč - od 21. navíc Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Čerepovec: Košečkin - Jegoršev, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Stasenko, Andersén, Popov - Ketov, Šipačov, Kazionov - Anisin, Berdnikov, Videll - Zemčenko, Bergfors, Medveděv - Kazakovcev, Fedosejev, Dedunov. Trenér: Andrej Nazarov.

14. Dinamo Riga 48 12 3 4 29 102:143 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.