Britové jásají. Hamilton vyhrál kvalifikaci v Silverstone

Lewis Hamiton získal v domácí Grand Prix podruhé pole position. Dokáže ho proměnit také v druhý triumf?
Ještě hůř dopadl druhý pilot Scuderie Ferrari. Felipe Massa po páteční bouračce v tréninku o den později  v kvalifikaci vypadl už v její druhé části.
Podobně sknčil také Jenson Button. Ale pilot McLarenu byl s jedenáctou pozicí vcelku spokojený, protože britské ikoně se letos vůbec nedaří.
Buttonův bývalý kolega od McLarenu Lewis Hamilton si odchodem k Mercedesu evidentně polepšil,...
... dokonce tak, že v kvalifikaci na domácí Grand Prix zajel k obrovské radosti plných tribun nejlepší čas.
Radek Vičík Radek Vičík
29. 6. 2013 15:08

Silverstone - První řadu na startu Velké ceny Velké Británie formule 1 ovládne Mercedes, sobotní kvalifikaci vyhrál Lewis Hamilton před Nico Rosbergem.

Když Hamiton proťal vítězným časem cílovou čáru, vybuchly zaplněné tribuny nadšením. Pro Brita je to druhá domácí pole position v kariéře.

"Je to neuvěřitelný pocit. Cítím se jako v roce 2007. Diváci byli úžasní, rychlé kolo jsem zajel pro ně. Doufám, že je dokážu potěšit i v závodě," řekl spokojený Hamilton.

Do druhé řady se postaví dvojice jezdců Red Bullu v pořadí Sebastian Vettel, Mark Webber. Trochu překvapivě se za ně zařadili pátý Paul di Resta ve Force India a šestý Daniel Ricciardo (Toro Rosso).

Jenže di Restovi po tréninku navážili o 1,5 kilogramů lehčí vůz, než určují pravidla. Při startu nedělního závodu proto bude Di Resta na roštu až na posledním místě, nebo může vyjet z depa. Proto se vedle Ricciarda nakonec postaví Adrian Sutil z Force India.

Favorizovaní Kimi Räikkönen v Lotusu a pilot Ferrari Fernando Alonso pouze původně uzavřeli  první desítku kvalifikačního pořadí, pak se ale jako všichni o příčku posunuli.

Zklamání pro McLaren a Massu

V první části kvalifikace vypadli oba piloti Caterhamu a Marussie, které doplnili nováčci Valtteri Bottas ve Williamsu a Esteban Guttiérez se Sauberem.

Druhá fáze znamenala konec nadějí dobrou pozici na startu pro Jensona Buttona v McLarenu a pilota Ferrari Felipeho Massu, kteří obsadili první dvě nepostupové příčky.

Grand Prix Velké Británie na programu v neděli ve 14:00 hodin našeho času a sledovat živě ji můžete ZDE.

Velká cena Velké Británie, závod mistrovství světa vozů formule 1 - kvalifikace:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:29,607, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:30,059, 3. Vettel (Něm./Red Bull) 1:30,211, 4. Webber (Austr./Red Bull) 1:30,220, 5. Ricciardo (Austr./Toro Rosso) 1:30,757, 6. Sutil (Něm./Force India) 1:30,908, 7. Grosjean (Fr./Lotus) 1:30,955, 8. Räikkönen (Fin./Lotus) 1:30,962, 9. Alonso (Šp./Ferrari) 1:30,979, 10. Button (Brit./McLaren) 1:31,649.