Konec urputných obran: Slavia dostala 6 gólů, přesto vyhrála

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 9. 2013 21:05
Hokejisté Vítkovic v 6. kole Tipsport extraligy udolali na svém ledě Pardubice 6:5 v prodloužení a připsali si druhou výhru v sezoně.
Hokejisté Slavie poprvé v sezoně dostali více než jeden gól. I přes šest inkasovaných gólů však v Chomutově vyhráli. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Šesté kolo hokejové Tipsport extraligy postavilo dosavadní průběh nového ročníku zcela na hlavu.

Ve 35 dosud odehraných zápasech totiž padlo 'jen' 174 branek, což v průměru nedělalo ani pět gólů na zápas. Po sedmi pátečních duelech se však tato statistika zcela změnila.

Padlo v nich 58 gólů, v průměru tedy více než osm na zápas.

V pěti ze sedmi případů navíc muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení, popř. samostatné nájezdy.

Slavia vyhrála i napošesté

Ani napošesté nepoznali hokejisté pražské Slavie v novém ročníku přemožitele.

V 6. kole sice poprvé dostali více než jednu branku, a i když na ledě Chomutova dostali hned šest branek, tedy o dvě více než v dosavadních pěti zápasech dohromady, radovali se nakonec z výhry 7:6 po samostatných nájezdech.

Piráti si proti lídrovi dokázali vynutit prodloužení, přestože už prohrávali 1:4 a 2:5, díky trefě Lukáš Pulpána 23 sekund před koncem třetí třetiny ale Chomutov se Slavií vůbec poprvé v nejvyšší soutěži bodoval.

O prodloužení série výher Slavie a o zvýšení náskoku v čele tabulky se pak proměněným samostatným nájezdem postaral Lukáš Krenželok.

Slavia tak vede soutěž s tříbodovým náskokem před dvojicí Sparta, Kometa.

Ton i Adamský nastříleli hattrick

A právě hokejisté Sparty porazili v další gólové kanonádě Třinec 8:3. K vítězství Pražanů přispěl nejvíce zkušený útočník Petr Ton, který již během první třetiny zaznamenal hattrick a navrch přidal asistenci.

Úvodní gól zápasu přitom vstřelil již po sedmi vteřinách, čímž si připsal nejrychlejší trefu sezony. V dresu poražených dal všechny tři góly forvard Martin Adamský.

Podobná přestřelka byla vidět i v Ostravě, kde hokejisté Vítkovic udolali Pardubice 6:5 v prodloužení a připsali si druhou výhru v sezoně.

Vítkovicím vyšel až na šestý pokus nástup do zápasu lépe než soupeři a poprvé v sezoně zakusily radost z vedoucího gólu.

Přestože domácí celé utkání vedli, o jejich vítězství rozhodl až v 64. minutě svým šestým gólem v sezoně Jan Káňa. Vítkovický útočník skóroval v pátém utkání za sebou.

Zlín v moravské bitvě udolal Kometu

Hokejisté Zlína sice v moravském derby s Kometou Brno ztratili ve třetí třetině tříbrankový náskok, přesto však vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech a posunuli se v tabulce na čtvrté místo. Na svého soupeře pak ztrácejí už jen bod.

Berani šli do vedení poprvé v sezoně v první třetině díky trefě Filipa Čecha. Před polovinou zápasu v rozmezí necelých čtyř minut skórovali Antonín Honejsek se Zdeňkem Okálem.

Brno ale zdramatizovalo zápas ve třetí třetině, když se postupně trefili Pavel Jenyš, Vojtěch Němec a Tomáš Žižka. V nájezdech rozhodl o výhře Zlína Honejsek.

Hokejisté Litvínova zvítězili na ledě Mountfieldu Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech a vyhráli počtvrté za sebou.

Třikrát přitom rozhodli právě v rozstřelu a na východě Čech vylepšil bilanci Vervy rozhodující trefou útočník Robin Hanzl.

Derby rozhodla v nájezdech Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v západočeském derby Karlovy Vary 4:3 po samostatných nájezdech.

Škoda tak potvrdila svou převahu na domácím ledě nad Energií, když vyhrála poosmé z posledních devíti utkání.

Plzni zajistil výhru v rozstřelu Tomáš Vlasák. Hosté prohráli popáté za sebou, ale nový trenér Karel Mlejnek na ledě mistra získal alespoň bod.

Hokejisté Kladna zvítězili na ledě Liberce 3:1 a připsali si svou první výhru za tři body v sezoně.

O osudu utkání rozhodly nevyužité přesilové hry domácích, kteří jich měli k dispozici devět, ale branku vstřelit nedokázali.

Gólem a asistencí se na výhře Rytířů podílel Jan Dalecký, dvě přihrávky zaznamenal Tomáš Kaberle.

Kladno se tak v tabulce posunulo ze 13. místo až na deváté, když díky lepšímu skóre přeskočilo i svého soupeře.

Výsledky 6. kola:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:5 v prodl. (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Huna (Svačina, Roman), 10. Szturc (Húževka), 22. R. Stehlík (Valčák), 24. Kucsera (Huna, Kolouch), 45. Svačina (Roman), 64. J. Káňa (Barinka, Valčák) - 9. Kousal (Radil, Ďaloga), 23. P. Sýkora, 27. Radil (Starý), 35. Kolář (T. Nosek, T. Zohorna), 49. Kousal (Starý). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3800.
Vítkovice: Šindelář - L. Kovář, R. Stehlík, Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka - Szturc, Húževka, Strapáč - J. Káňa, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Marha, Somík - Kolář, T. Nosek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Starý - J. Veselý, Číp. Tybor. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Lev (Dvořák), 40. Kašpařík (Kratěna, Martin Straka), 59. Duda (Pletka, Kašpařík), rozhodující sam. nájezd Vlasák - 10. Koblasa (M. Látal, Roman Vlach), 39. Kytnár (Zaťovič), 60. R. Hruška (Bičánek, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5435.
Plzeň: Mensator - Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Frolo - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - J. Sýkora, T. Sýkora, Vlček - Dvořák, Lev, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Karlovy Vary: Závorka - Grman, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - M. Látal, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Kverka ml., Dlouhý - Flek, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech (1:4, 1:1, 4:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Divíšek (D. Hruška, Kubinčák), 33. Bartečko (Balej, Jaroslav Svoboda), 48. Balej (Račuk, Lakos), 54. Balej (Jaroslav Svoboda), 55. Kubinčák (Divíšek), 60. Pulpán (D. Hruška) - 1. Kolařík (Bednář), 7. Sklenář (V. Růžička ml., Štich), 11. Klhůfek (Žejdl), 13. Štich (Kadlec, Žejdl), 34. Bednář (Jelínek, Wharton), 56. Skokan (Krenželok, Micka), rozhodující sam. nájezd Krenželok. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3122.
Chomutov: Hanuljak (13. Řehoř) - Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Tomica - Krenželok, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Klhůfek, Poletín - Micka, Skokan, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Bulíř (Čakajík) - 15. Dalecký (Havlíček), 34. Kuchler (T. Kaberle, Dalecký), 48. Tenkrát (T. Kaberle, Patera). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4351.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Bulík - Zacha, Dušek, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Bunda - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. L. Květoň (Šimánek), 54. Vydarený (Frühauf, Šimánek) - 14. Černý (Chaloupka, Jurčík), 33. Ručinský (Hübl), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Jeřábek, Wagner - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 4146.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Suja - Kudrna, Knotek, Šimánek - L. Květoň, Tvrdík, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Piroš, Rapáč, Ručinský - Černý, R. Pšurný, Jurčík. Trenéři: Jeřábek a Rosol.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 8:3 (4:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. P. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 5. P. Ton (Pilař, Piskáček), 19. Rolinek (P. Ton, Piskáček), 20. P. Ton (J. Hlinka), 29. Kumstát (Kubát, Krejčík), 33. J. Hlinka (Rolinek), 42. Přibyl (Piskáček, I. Rachůnek), 51. Pech (Kumstát) - 5. Adamský (Polanský), 25. Adamský (Roth, Polanský), 38. Adamský (Polanský). Rozhodčí: Kalivoda, Homola - Charvát, Frodl. Vyloučení: 1:7. Využití: 3:0. Diváci: 5814.
Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.
Třinec: Hrubec (21. Konrád) - Hrabal, Linhart, Galvas, Roth, Roupec, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Bonk, Rákos - Gorškov, Polanský, Adamský - Zagrapan, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. F. Čech (Honejsek), 24. Honejsek (Holík, Urbanec), 28. Okál (Marušák, Melenovský), rozhodující Honejsek - 41. Jenyš (Čermák), 44. Němec (Kováčik), 56. Žižka (T. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 4500.
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Křivohlávek, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

1. HC Slavia Praha 6 3 3 0 0 17:10 15
2. HC Sparta Praha 6 4 0 0 2 28:15 12
3. HC Kometa Brno 6 3 1 1 1 16:10 12
4. PSG Zlín 6 2 2 1 1 15:14 11
5. Mountfield H. Králové 6 3 0 2 1 12:13 11
6. HC Škoda Plzeň 6 2 2 0 2 17:15 10