Vítkovice po třech prohrách zapnuly. Odnesly to Pardubice

Sport Sport
9. 10. 2012 19:25
Hokejisté Vítkovic po třech porážkách v řadě dokázali zvítězit, když v dohrávce 9. kola porazili na svém ledě Pardubice 3:2.
O třech bodech pro Vítkovice rozhodl vítězným gólem jejich kapitán Jiří Burger

OstravaHokejisté Vítkovic po třech porážkách v řadě dokázali zvítězit, když v dohrávce 9. kola Tipsport extraligy porazili na svém ledě Pardubice 3:2.

Ostravané tak vrátili Východočechům páteční porážku 1:3 z Pardubic, které se hrálo jako předehrávka 35. kola, a připsaly si teprve druhou výhru z posledních osmi zápasů.

O své výhře rozhodly Vítkovice v úvodní třetině dvěma góly během dvou minut, když se trefili Ondřej Roman a Lukáš Klimek.

Východočeši sice snížili ve 27. minutě zásluhou nové posily z NHL Davida Krejčího, o osm minut později však vstřelil vítězný gól kapitán Vítkovic Jiří Burger.

Pardubicím pak nepomohlo ani snížení Václava Benáka z 50. minuty.

Východočeši tak prohráli po dvou výhrách v řadě, u nichž byl právě Krejčí. Ten si tak "připsal" první prohru v pardubickém dresu.

Vítkovice sice zůstávají i přes zisk tří bodů jedenácté, na Pardubice však ztrácejí už jen bod.

Výsledek:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Roman (Klimek), 10. Klimek (R. Hruška), 35. Burger (Malík, R. Polák) - 27. Krejčí (Kindl, Starý), 50. Benák (Kolář). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:6, navíc Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4038.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Sloboda, Barinka, Sedlák, Voráček (21. Ondrušek) - Šedivý, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Huna, Roman, Klimek - T. Káňa, Walker, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Ďaloga, Kindl, od 21. navíc Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Brendl, Beech, Cetkovský - T. Nosek, T. Zohorna, Semorád - od 41. navíc Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.