Dvacítka chce odejít se ctí, hraje i pro příští výběr

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 1. 2013 6:00
Junioři se chtějí s mitrovstvím světa v Ufě rozloučit vítězstvím. Ve hře je také papírově slabší skupina pro příští šampionát.
Junioři by si chtěli po debaklu s USA spravit reputaci a vyhrát zápas o páté místo se Švýcarskem. | Foto: Reuters

Ufa - Česká juniorská reprezentace se dnes v Ufě rozloučí s mistrovstvím světa zápasem o páté místo se Švýcarskem.

Ve hře není pouze páté místo, ale především také nalosování do papírově slabší skupiny na příštím šampionátu.

Jaškin: Hlavně hrát celých šedesát minut

Češi se se Švýcary na turnaji utkají už podruhé. V základní skupině s nimi v klíčovém souboji o postup do čtvrtfinále vyhráli 4:3 v prodloužení, v samotném zápase ale ztratili pár vteřin před koncem luxusní dvoubrankový náskok. Nakonec se z postupu radovaly oba celky na úkor Finska.

"Je s nimi třeba hrát celých šedesát minut, vždyť na turnaji v základní hrací době s nikým neprohráli," burcuje ofenzivní opora týmu Dmitrij Jaškin. "Důležitý bude první gól. Věřím, že ho dáme, Švýcary to zlomí a my zápas v pohodě zvládneme."

Švýcaři ne nadarmo platí za největší senzací turnaje. Nechybělo moc a mohli hrát o medaile. Ve čtvrtfinále s domácím hvězdami nabitým Ruskem ještě dvě minuty před koncem vedli, nakonec ale nadějný zápas ztratili v prodloužení.

V bráně znovu Bartošák

I dnes bude chytat Patrik Bartošák. Navzdory tomu, že ho trenér Přerost ze čtvrtfinále s Američany stáhl už po třech inkasovaných gólech. S Bartošákem včera čtenáři Aktuálně.cz chatovali v našem on-line rozhovoru (čtěte ZDE!).

"Nebral jsem to tak, že by mě trenér stáhl kvůli výkonům. Spíše chtěl dát týmu impuls," řekl Bartošák.

"Od Švýcarů čekám stejný hokej, což znamená agresivní a útočná hra. My ale chceme vyhrát a vytvořit tím pozici pro příští dvacítky," říká také útočník Tomáš Hyka.

Stejný názor má také trenér Miroslav Přerost. "Mají kanadského kouče. Díky tomu dobře napadají a jsou agresivní. Hlavně musíme být v pohybu," uzavírá kouč.