Dortmund přestál drtivý tlak a bude hrát finále Ligy mistrů

Dortmund ubránil náskok z prvního zápasu s Realem, bude hrát finále Ligy mistrů. Cristiano Ronaldo tomu po zápase nemohl věřit.
Cristiano Ronaldo se marně modlil ke všem fotbalovým bohům, ti ale finále přáli Dortmundu
José Mourinho a jeho "bílý balet" nastupovali do odvety za nepříznivého stavu 1:4...
...k postupu tak musel Real dát Borussii aspoň tři góly a žádný nedostat.
Brankář Iker Casillas znovu usedl jen na lavičku.
30. 4. 2013 22:40
Tlak Madridu přišel pozdě, postup do Ligy mistrů v závěru ubránil Dortmund.

Madrid - Ani obrovský tlak a branky Karima Benzemy a Sergia Ramose v závěrečné desetiminutovce nepomohly Realu Madrid v odvetném utkání semifinále Ligy mistrů s Dortmundem (2:0) k postupu do finále soutěže.

Borussia si totiž do Španělska přivezla náskok 4:1 z úvodního zápasu, který se hrál minulou středu v Dortmundu, a přestože vůbec poprvé v tomto ročníku soutěže prohrála, po 16 letech se dostala mezi poslední dva týmy soutěže. Ve finále tedy Dortmund vyhrál a získal svůj první triumf v Lize mistrů.

Utkání jsme sledovali on-line. Čtěte ZDE.

Mourinho: Zklamal mě oblíbený sudí

Real, který je s devíti triumfy rekordmanem soutěže, naopak potřetí za sebou vypadl těsně před branami finále.

"Dnes jsme hráli jako tým s charakterem a touhou a mohli jsme to dokázat. Pořád mám v hlavě první zápas, ve kterém jsme hráli velmi špatně a teď za to pykáme," uvedl po zápase trenér Realu José Mourinho.

Nebyl by to ale on, kdyby si po zápase nepostěžoval. Vadilo mu, že anglický rozhodčí Howard Webb nevyloučil Matse Hummelse za úmyslné hraní rukou.

"Měl dostat rovnou červenou kartu, pak bychom hráli dvacet minut v početní převaze a utkání by nabralo jiný směr. Zklamal mě můj oblíbený rozhodčí, Howard Webb. Nezachoval se jako sudí, ale jako človek. Protože kdyby mu dal červenou, Hummels by zmeškal finále," dodal.

Klopp: Jsme zaslouženě ve finále

Domácí měli v úvodní a v závěrečné patnáctiminutovce zápasu doslova drtivý tlak, hosty však podržel výborným výkonem brankář Roman Weidenfeller.

Soupeř Dortmundu ve finále vzejde ze středeční odvety semifinále mezi Barcelonou a Bayernem Mnichov (první zápas vyhrál Bayern 4:0). Finále se bude hrát 25. května ve Wembley.

"Na konci to bylo těsné, ale předtím jsme mohli skórovat a rozhodnout. Dosáhli jsme celkového výsledku 4:3 a zaslouženě jsme ve finále," přiznal kouč Dortmundu Jürgen Klopp.

"O Wembley jsem ještě nepřemýšlel. Teď pojďme slavit a na finále můžeme myslet zítra," doplnil jej záložník Kevin Grosskreutz.

"Už v Dortmundu jsme měli hrát jako dnes. Cítíme s fanoušky. Je to škoda, byli jsme tak blízko. Zaplatili jsme za neproměněné šance z prvního poločasu," zhodnotil dvojzápas kapitán Realu Sergio Ramos.

Drtivý tlak Realu k ničemu nevedl

Více než osmdesátitisícový kotel na stadionu Santiaga Bernabéua viděl v úvodních patnácti minutách především díky domácímu týmu fotbal ve strhujícím tempu.

Higuaína a Ronalda však ve velkých gólových šancí vychytal Weidenfeller, Özil v další stoprocentní šanci poslal míč mimo bránu. Na druhé straně brankář Realu Diego López vychytal ve velké šanci fantoma úvodního zápasu Roberta Lewandowského, který minulý týden zaznamenal všechny čtyři góly Realu.

Dortmund, který se musel od 14. minuty obejít kvůli zranění bez další útočné hvězdy Maria Götzeho, poté hru vyrovnal a až do konce poločasu už si žádný z obou týmů gólovou příležitost nevypracoval.

Dortmund málem doplatil na koncovku

V úvodu druhé půle to byl naopak Dortmund, kdo si vytvářel šance na skórování. Lewandowski však trefil břevno a Gündogana v další obrovské šanci vychytal López (podívejte se ZDE).

Když už to vypadalo, že Dortmund odehraje zápas bez inkasované branky, prosadil se v 83. minutě střídající Benzema, který z malého vápna poslal do brány ideální přihrávku Ronalda.

O pět minut později sice Weidenfeller, když vyrazil bombu Benzemy pod břevno, o chvíli později však nestačil zareagovat na další dělovou ránu Ramose pod břevno.

I když si Real v šestiminutovém nastavením vypracoval zásluhou Ramose šanci na postupový gól, jeho hlavička branku minula, a tak se na konci zápasu mohli radovat z postupu fotbalisté Dortmundu a jeho fanoušci.

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)

Branky: 83. Benzema, 88. Ramos. Rozhodčí: Webb (Angl.). ŽK: Coentrao, Higuaín, Ramos, Khedira - Gündogan, Bender, Weidenfeller. Diváci: 80.350. První zápas: 1:4, postoupil Dortmund.
Real: López - Essien, Varane, Ramos, Coentrao (57. Kaká) - Modrič, Alonso (67. Khedira) - Di María, Özil, Ronaldo - Higuaín (57. Benzema). Trenér: Mourinho.
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Bender (90.+1 Santana) - Blaszczykowski, Götze (14. Grosskreutz), Reus - Lewandowski (87. Kehl). Trenér: Klopp.