Chelsea nakročila do semifinále, Fenerbahce porazilo Lazio

4. 4. 2013 22:54
Chelsea v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské ligy porazila Kazaň 3:1.
Chelsea vyhrála nad Rubinem Kazaň 3:1 a do odvety půjde v hodně dobré pozici
Chelsea vyhrála nad Rubinem Kazaň 3:1 a do odvety půjde v hodně dobré pozici | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea si ve čtvrtfinále Evropské ligy s Kazaní vytvořili před odvetou velmi dobrou pozici, když ruský celek porazila 3:1. Dvěma góly se blýsknul obrozený střelec Fernando Torres.

Další významnou postavou zápasu byl John Terry. Kapitán Londýňanů hned dvakrát zahrál v pokutovém území rukou, ovšem rozhodčí Rocchi odpískal penaltu jen jednou.

Ve 41. minutě z ní snížil na 1:2 Natcho, naopak chvíli po předhlédnutí druhého přestupku přidal Torres třetí branku ´Blues´.

Fenerbahce vygumovalo Kozáka

Dvougólový náskok bude v odvetě hájit také Fenerbahce. Přemožitel plzeňské Viktorie ve druhém poločase proti Laziu využil vyloučení Onaziho a po trefách Webóho a Kuijta vyhrál 2:0. Libor Kozák v dresu hostů se tentokrát neprosadil.

Tottenham doma s Basilejí prohrával už 0:2, nakonec stihl vyrovnat na přijatelných 2:2. V závěru se však ´Kohoutům´ zřejmě na delší dobu zranil kanonýr Bale.

Třetí anglický celek mezi nejlepší osmičkou soutěže - Newcastle - prohrál. United se sice na hřišti Benfiky ujali už ve 12. minutě zásluhou Cissého vedení, ovšem v dalším průběhu třikrát inkasovali.