Češi díky Pavelcovi udolali Slovince a utekli další ostudě

Čeští hokejisté mohou za výhru 4:2 nad Slovinskem děkovat především Ondřeji Pavelcovi, který předevedl několik vynikajících zákroků.
Čeští fanoušci i přes klopýtnutí s Dánskem svým miláčkům v národním dresu věřili.
Jiří Hudler se spoluhráči před utkáním způsobně stojí při hymně,...
...jejíž notový zápas vypadá v provedení Švédů takto.
V hledišti nemohl chybět ani zraněný gólman Alexander Salák se svým malým potomkem.
10. 5. 2013 18:30

Stockholm - Čeští hokejisté tentokrát na mistrovství světa zvládli roli favorita, když v pátečním zápase porazili Slovinsko 4:2.

Po třetí výhře na turnaji se tak posunuli zpět na čtvrté místo tabulky o dva body před Norsko, to však má k dobru sobotní zápas s Běloruskem.

Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE.

Velkou zásluhou na české výhře má brankář Ondřej Pavelec, který především v první třetině zlikvidoval spoustu gólových šancí soupeře.

Tři branky vstřelili Češi v přesilových hrách, první branku zápasu pak vstřelili v oslabení.

Předposlední zápas v základní skupině čeká český tým v neděli od 16:15 proti Kanadě, která se může po večerním zápase s Běloruskem (20:15) dostat na první místo ve skupině.

Česko znovu spasil Michálek

Češi sice vedli od 6. minuty zásluhou gólu Petra Koukala v oslabení. Slovinci však během šesti minut skóre otočili, když se trefili Sabolič a Tičar.

Úvodní část však skončila remízou, a to především díky Pavelcovu výkonu a přesilovkové brance Jiřího Hudlera ve 20. minutě.

Trápení českého týmu pak zlomil ve 47. minutě Zbyněk Michálek, jenž zlomil nerozhodný výsledek i ve čtvrtečním zápase s Dánskem. Výhru českého týmu pak v 56. minutě potvrdil jeho kapitán Jiří Novotný.

"Sáhli jsme si psychicky na dno. Každý viděl, v jakých sračkách to je. Pořád si to nesedá a to už máme za sebou pět zápasů," řekl po zápase novinářům právě Novotný.

"Doufám, že nám tohle pomůže k lepšímu. Máme osm bodů, to sice není žádná pecka, ale taky to není špatné a máme to (postup do čtvrtfinále) ve svých rukou," dodal.

Česko - Slovinsko 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Koukal, 20. Hudler (Voráček, Nakládal), 47. Z. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava) - 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič). Rozhodčí: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1949.
Česko: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Vrána (21. Hertl), Hudler - Irgl, Novotný, Hubáček - Fleischmann, Jan Kovář, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Koukal. Trenér: Alois Hadamczik.
Slovinsko: Kristan - Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tošič, Tavželj - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Urbas - Razingar, Pajič, Bašič - Pance, Mušič, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

1. Švýcarsko 4 3 1 0 0 18:7 11
2. Kanada 4 3 0 1 0 15:5 10
3. Švédsko 5 3 0 0 2 11:9 9
4. Česko 5 2 1 0 2 11:10 8
5. Norsko 4 2 0 0 2 8:15 6
6. Bělorusko 3 1 0 0 2 5:7 3