Čech vychytal rekordní nulu, Arsenal spasil až gól Bendtnera

1. 1. 2014 20:35
Bony skóroval dvakrát, Manchester City přesto na hřišti Swansea zvítězil.
Petr Čech v utkání proti Southamptonu.
Petr Čech v utkání proti Southamptonu. | Foto: Reuters

Londýn - Anglické Premier League i po dvacátém kole vévodí londýnský Arsenal. Gunners své fanoušky v utkání proti outsiderovi z Cardiffu dlouho napínali, nakonec však díky dvěma brankám v samotném závěru zvítězili 2:0.

Tomáš Rosický sice v základní sestavě nenastoupil, po svém příchodu ve druhé půli ale výrazně oživil hru a i díky jeho výkonu Arsenal těžký zápas zvládl. Rozhodující gól dal až v 88. minutě dorážkou Sagnovy hlavičky střídající dánský forvard Nicklas Bendtner.

Chelsea v klidu přehrála Southampton

V nastaveném čase pak výhru svěřenců Arséna Wengera potvrdil Theo Walcott pěkným gólem po kombinaci, kterou zahájil právě Rosický.

Brankář Petr Čech z Chelsea si v utkání na hřišti Southamptonu připsal 208. čisté konto v dresu Blues a vyrovnal tak klubový rekord legendárního Petera Bonettiho z let 1959 až 1979.

Mourinhův tým díky brankám Torrese, Williana a Oscara zvítězil jednoznačně 3:0 a ze třetího místa v tabulce ztrácí na první Arsenal pouhé dva body.

Bonyho góly nezastavily City

Rozjetou mašinu jménem Manchester City nezastavila ani Swansea. Ta na svém hřišti podlehla favorizovanému celku 2:3, nic platné jí nebyly ani dvě branky ex-sparťanského útočníka Wilfrieda Bonyho.

Za Citizens se trefili Fernandinho, Touré a Kolarov. Tým Manuela Pellegriniho se díky pátému tříbodovému zisku drží na druhém místě o bod za Arsenalem.

Do vedení poslal hosty tvrdou střelou brazilský záložník Fernandinho, ale v nastavení první půle vyrovnal Bony přesnou hlavičkou, při které ovšem sudí přehlédli jeho ofsajdové postavení.

Suárez se trefil už po dvacáté

Po změně stran už ale Citizens rozhodli zápas. Nejprve se trefil Yaya Touré a zaznamenal už svůj desátý gól v sezoně. Na 1:3 pak upravil po individuální akci levý bek Kolarov a Bony dokázal v závěru už jen snížit.

Tři body si připsal i Liverpool a po výhře 2:0 nad Hullem City poskočil na čtvrté místo před městského rivala Everton. O vítězství Reds se zasloužil Daniel Agger a Luis Suárez. Pro uruguayského útočníka to byla již dvacátá trefa v letošním ročníku nejvyšší anglické soutěže.

Suárez navíc vyrovnal klubový rekord Liverpoolu, když dosáhl dvaceti branek ve dvou sezonách po sobě jako první hráč od dob Robbieho Fowlera.

Manchester prohrál s Tottenhamem

Další ztrátu v boji o špičku tabulky zaznamenal Manchester United. Rudí ďáblové doma na Old Trafford podlehli Tottenhamu 1:2. Kohouti vedli po brankách Adebayora a Eriksena, United pak už jen snížili zásluhou Welbecka a přerušili sérii čtyř výher v řadě.

Důležitou roli sehrál český reprezentant Matěj Vydra, který jako střídající hráč vybojoval pro West Bromwich tři minuty před koncem pokutový kop a pomohl zařídil cenné vítězství 1:0 nad Newcastlem. Přispěl tak k ukončení série devíti zápasů bez vítězství.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Swansea - Manchester City 2:3 (45.+1 a 90.+1 Bony - 14. Fernandinho, 58. Touré, 66. Kolarov), Arsenal - Cardiff 2:0 (88. Bendtner, 90.+2 Walcott), Crystal Palace - Norwich 1:1 (44. Puncheon z pen. - 39. B. Johnson), Fulham - West Ham United 2:1 (32. Sidwell, 67. Berbatov - 7. Diame), Liverpool - Hull 2:0 (36. Agger, 50. Suárez), Southampton - Chelsea 0:3 (60. Torres, 71. Willian, 82. Oscar), Stoke - Everton 1:1 (50. Assaidi - 90.+3 Baines z pen.), Sunderland - Aston Villa 0:1 (16. Agbonlahor), West Bromwich - Newcastle 1:0 (87. Berahino z pen.), Manchester United - Tottenham 1:2 (Welbeck - Adebayor, Eriksen).

1. Arsenal 20 14 3 3 39:18 45
2. Manchester City 20 14 2 4 57:23 44
3. Chelsea 20 13 4 3 38:19 43
4. Liverpool 20 12 3 5 46:23 39
5. Everton 20 10 8 2 32:19 38
6. Tottenham 20 11 4 5 24:25 37
7. Manchester United 20 10 4 6 33:24 34
8. Newcastle 20 10 3 7 29:25 33