Čech nedochytal 400. zápas v dresu Chelsea, ta ale vyhrála

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 12. 2012 19:00
Reprezentační jednička si podle serveru BBC poranila v první půli duelu 20. kola anglické fotbalové ligy s Evertonem tříslo.
Petr Čech musel kvůli zranění třísla o poločase střídat, Chelsea přesto vyhrála v Evertonu 2:1 | Foto: Reuters

Londýn - Jen poločas odchytal Petr Čech ve svém 400. utkání v dresu Chelsea. Reprezentační jednička si v první půli duelu 20. kola anglické fotbalové ligy s Evertonem poranila tříslo a po přestávce ji v brance za stavu 1:1 vystřídal Ross Turnbull.

Londýnský klub nakonec díky dvěma trefám Franka Lamparda vyhrál 2:1 a vrátil se na třetí místo v tabulce. Před čtvrtým Tottenhamem má dvoubodový náskok.

Na vedoucí Manchester United už ale tým trenéra Rafaela Beníteze ztrácí 11 bodů, má však utkání k dobru.

Čech podle Beníteze utrpěl zranění třísla. "Něco tam cítil, tak jsme nechtěli riskovat. Teď ho čeká vyšetření a uvidíme, jak to vypadá," prohlásil po zápase španělský kouč.

"Závěr poločasu jsem dohrával s tím, že po pauze nebudu dál schopen pokračovat," přidal na svém webu Čech, který se zranil při výskoku na centr.

Chelsea nezaskočil ani rychlý gól

Everton poslal do vedení už ve druhé minutě Steven Pienaar, který dorazil střelu Victora Anichebeho do tyče a připravil Čecha po dvou zápasech bez inkasovaného gólu o neprůstřelnost.

Brankovou konstrukci poté domácí trefili ještě dvakrát - v obou případech se o to postaral Nikica Jelavič. V deváté minutě z přímého kopu, po přestávce zase poslal míč do tyče hlavou.

Lampard se poprvé prosadil tři minuty před koncem prvního poločasu po Ramiresově centru, kdy vyrovnal na 1:1.

O výhře kapitán Chelsea rozhodl v 72. minutě a řekl si o prodloužení v létě končící smlouvy.

"V posledních týdnech jsme se o novém kontraktu nebavili. Soustředím se proto na hraní a potom ať se stane, co stát má. Já ale budu mít Chelsea navždy v sobě," řekl Lampard.

Liverpoool vyhrál na hřišti QPR

V druhém dnešním utkání Liverpool vyhrál na hřišti posledního Queens Parku 3:0, přestože se musel obejít bez trenéra Brendana Rogerse.

Devětatřicetiletý kouč chyběl kvůli nemoci a tým proto vedli asistenti Mike Marsh a Colin Pascoe, druhý jmenovaný však kvůli nachlazení nesměl k hráčům do šatny.

Na lavičce domácích zaznamenal Harry Redknapp 600. zápas v Premier League a po Alexi Fergusonovi z Manchesteru United a Arsénu Wengerovi z Arsenalu se stal třetím koučem v soutěži, kterému se něco takového povedlo.

Everton - Chelsea 1:2 (2. Pienaar - 42. a 72. Lampard), QPR - Liverpool 0:3 (10. a 16. Suárez, 28. Agger).

1. Manchester United 20 16 1 3 50:28 49
2. Manchester City 20 12 6 2 38:19 42
3. Chelsea 19 11 5 3 39:18 38
4. Tottenham 20 11 3 6 36:26 36
5. Arsenal 19 9 6 4 39:21 33
6. Everton 20 8 9 3 33:25 33
7. West Bromwich 20 10 3 7 28:25 33
8. Stoke 20 6 11 3 21:17 29