Boleslav deklasovala Liberec a ztrácí na něj už jen bod

12. 4. 2013 20:00
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 8. kole baráže o extraligu na svém ledě Liberec 7:0 a čtyři zápasy před koncem soutěže ztrácejí na svého soupeře už jen bod.
Tři kola před koncem baráže ztrácí hokejisté Mladé Boleslavi na Liberec, a tím i na návrat do extraligy, už jen bod. | Foto: CPA -Eduard Erben

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 9. kole baráže o extraligu na svém ledě Liberec 7:0 a tři zápasy před koncem soutěže ztrácejí na svého soupeře, a tím i na návrat do nejvyšší soutěže, už jen bod.

Vysoká výhra navíc Středočechům pomohla v tom, že v případě bodové shody s Libercem na konci baráže by pro ně hrála lepší bilance vzájemných zápasů.

O vítězství Boleslavi hodně napoveděla už v první desetiminutovka, během níž se domácí dostali do vedení 2:0. Velkou zásluhu na kanonádě měl zkušený centr Martin Koudelka, který přihrával na tři góly Středočechů.

Ani tentokrát zápas na ledě mateřského klubu nedochytal liberecký brankář Marek. Schwarz. Před dvěma týdny střídal už ve 25. minutě, tentokrát vydržel v brance o třináct minut déle do čtvrtého gólu soupeře.

Piráti rozhodli 10 sekund před koncem

Svůj náskok v čele tabulky naopak navýšil Chomutov, který vyhrál nad Olomoucí 1:0, když jediný gól zápasu vstřelil deset sekund před koncem třetí třetiny kapitán Pirátů Milan Kraft.

Chomutov tak má na dvojici Liberec - Boleslav náskok čtyř, respektive pěti bodů.

Výsledky 9. kola:

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 60. Kraft (Pulpán, Kubinčák). Rozhodčí: Minář, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4872.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, J. Stehlík - D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Kůs, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Olomouc: Lukáš - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Valenta, Lhotský, Janáček, Rašner, Staněk - Kucharczyk, Ministr, Selingr - Diviš, Švaňhal, Herman - Rác, Kucsera, Vodný - Králík, Novotný, Lehečka. Trenéři: Fiala a Tomajko.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Chaloupka (L. Pabiška), 10. Nouza (Koudelka), 33. Pojkar (D. Výborný, Nouza), 38. Mikulík (Koudelka, Chaloupka), 53. Jindra (Koudelka), 54. Němeček (Toman), 60. D. Vrbata. Rozhodčí: Lacina, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8, navíc Kasík (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4120.
Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Hrdel - Jiránek, Pitule, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.
Liberec: Schwarz (38. Vošvrda) - Čakajík, Derner, Jánošík, Čutta, Šimek, Výtisk, Štich, Kajínek - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Bortňák, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

1. Piráti Chomutov 9 5 1 2 1 19:16 19
2. Bílí Tygři Liberec 9 5 0 0 4 24:23 15
3. BK Mladá Boleslav 9 4 1 0 4 28:21 14
4. HC Olomouc 9 1 1 1 6 12:23 6