Bitva jako řemen. Rozjetý Třinec přehrál Plzeň v prodloužení

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 1. 2013 20:45
Šlágr 39. kola hokejové Tipsport extraligy vyhrál Třinec. Oceláři v prodloužení uspěli na ledě lídra soutěže z Plzně 3:2.
Hokejisté Třince se radují z vítězství v utkání 6. kola Tipsport extraligy 2012/13 s pražskou Spartou. | Foto: Lenka Rybaříková

Plzeň - Hokejisté Třince vyhráli na ledě Plzně. Suverénního lídra soutěže zdolali 3:2 v prodloužení a vyhoupli se alespoň dočasně na druhé místo tabulky Tipsport extraligy.

Třinec v utkání dvakrát dotahoval. Vyhrocený duel nakonec rozhodl v prodloužení důraznou dorážkou v brankovišti Jiří Polanský.

Oceláři byli v zápase plném ostrých osobních soubojů aktivnějším a lépe bruslícím týmem, přesto museli dvakrát po dorážkách Václava Pletky dohánět skóre.

Plzni pomohl vynikající Adam Svoboda, za kterým dvakrát zvonila také branková konstrukce.

Na obratu skóre se v závěru zápasu podílela zejména dvojice Martin Adamský - Jiří Polanský. Prvně jmenovaný jeden gól dál a další dva svému spoluhráči připravil.

Oceláři mohli dokonce zvítězit i v základní hrací době, jenže právě Adamský dvě minuty před koncem neproměnil samostatný únik. To se mu nepovedlo ani v prodloužení, ale Polanský stihl puk dorazit do sítě ještě před hvizdem rozhodčího.

Plzeň i přes druhou porážku v řadě stále drží na čele komfortní náskok. Po třech odehraných čtvrtinách má na prvním místě před druhým Třincem k dobru deset bodů.

Zbylá utkání 39. kola nejvyšší české soutěže jsou na programu v pátek.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pletka (Jan Kovář), 33. Pletka (Vlasák, Jiří Hanzlík) - 19. Adamský (Lojek, Klouček), 51. Polanský (Adamský), 62. Polanský (Adamský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Horinek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Dvořák (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4722.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Lev, Vlček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.

1. HC Škoda Plzeň 39 19 9 4 7 131:90 79
2. HC Oceláři Třinec 39 19 5 2 13 148:114 69
3. PSG Zlín 38 19 4 3 12 112:97 68
4. HC Slavia Praha 36 16 6 2 12 98:80 62
5. Rytíři Kladno 38 19 0 4 15 115:106 61
6. HC Kometa Brno 36 15 4 5 12 114:108 58