Barcelona přišla v poslední minutě o výhru na Bilbau

27. 4. 2013 20:22
Cestu za titulem z Primera Division to však katalánskému velkoklubu nejspíše nezkomplikuje. Ligu stále vede o pohodlných jedenáct bodů.
Lionel Messi dal gól, ale Barcelona na Bilbau nevyhrála.
Lionel Messi dal gól, ale Barcelona na Bilbau nevyhrála. | Foto: Reuters

Praha - V poslední minutě přišli fotbalisté Barcelony o výhru na hřišti Athleticu Bilbao. Messi a spol. po obrátce otočili nepřiznivý stav z 0:1 na 2:1, nakonec však museli vzít zavděk bodem. Po šokující porážce 0:4 v Lize mistrů na Bayernu Mnichov tak předvedli další nepřesvědčivý výkon.

Cestu za titulem z Primera Division to však katalánskému velkoklubu nejspíše nezkomplikuje. Ligu stále vede o pohodlných jedenáct bodů před Realem Madrid, který v městském derby vyhrál na hřišti Atlética 2:1.

Dalšího rekordu se dočkal argentinský kanonýr Messi, který 24. venkovní trefou zlomil rok starý zápis Cristiana Ronalda.

Messi nastoupil a za osm minut skóroval

Messi přitom zahájil utkání na lavičce náhradníků a "Barca" po necelé půlhodině zápasu prohrávala. Domácí poslal do vedení sedmou ligovou trefou Markel Susaeta. Nejlepší střelec španělské ligy se dostal na hřiště v 59. minutě, kdy vystřídal Xaviho, a již za osm minut se po přesně provedené individuální akci postaral o vyrovnání.

Za další dvě minuty pak Messi přiťukl hlavou míč volnému Sánchezovi a ten zblízka propálil domácího gólmana. Na výhru to však hostům nestačilo. V poslední minutě nastavení se do odraženého míče opřel v pokutovém území Herrera a střelou k tyči vyrovnal. Barcelona tak musí mistrovské oslavy ještě odložit, Bilbao remizovalo podruhé za sebou a v tabulce mu patří čtrnáctá příčka.

Ronaldo nehrál, trápí ho sval

Real Madrid se musel v derby s Atlétikem obejít bez zraněného Cristiana Ronalda, jehož trápí svalové problémy od semifinálového duelu Ligy mistrů v Dortmundu.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha navíc museli dohánět soupeřův náskok, který mu zajistil již ve 4. minutě nejlepší klubový střelec Falcao. Ten zblízka dostal hlavou míč za záda gólmana Lópeze a připsal si již 26. ligovou trefu v tomto ročníku a jubilejní 50. gól v dresu Atlétika.

Jenže za dalších deset minut domácí Juanfran tečoval přímý kop do vlastní branky a obrat Realu dokonal v 63. minutě křížnou střelou k levé tyči Di María. "Bílý balet" tak potvrdil svoji nadvládu nad madridským derby, ve kterém neprohrál posledních 23 vzájemných střetnutí, a v tabulce unikl svému soupeři na rozdíl šesti bodů.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Levante - Vigo 0:1 (20. Fernández), Bilbao - FC Barcelona 2:2 (27. Susaeta, 90. Herrera - 67. Messi, 69. Sánchez), Atlético Madrid - Real Madrid 1:2 (4. Falcao - 14. vlastní Juanfran, 63. Di Maria),

22:00 Zaragoza - Mallorca.

1. FC Barcelona 33 27 4 2 101:35 85
2. Real Madrid 33 23 5 5 85:31 74
3. Atlético Madrid 33 21 5 7 58:27 68
4. San Sebastian 32 15 10 7 57:39 55
5. Valencie 32 15 8 9 52:46 53
6. Málaga 32 14 8 10 45:37 50
7. Betis Sevilla 32 14 6 12 48:49 48