Arsenal dostal trojku od Bayernu, nepomohl ani Rosický

19. 2. 2013 22:37
Fotbal, Liga mistrů Arsenal - Bayern: Toni Kroos
Fotbal, Liga mistrů Arsenal - Bayern: Toni Kroos | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov a FC Porto nakročili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Bavorský gigant vyhrál 3:1 na půdě trápícího se Arsenalu, portugalští šampióni poté zdolali 1:0 překvapení soutěže Málagu.

Kouč Gunners Arséne Wenger před úvodním osmifinálovým zápasem novinářům tvrdil, že si ještě věří na záchranu zatím pokažené sezony tím, že by s týmem mohl vyhrát Champions League. Po dvaceti minutách hry ale musel skřípat zuby, protože Arsenal už prohrával 0:2.

Už v 7. minutě totiž rozvlnil síť Kroos, který měl dost času na volej zpoza vápna. Bayern pokračoval v útočení a přidal druhý gól, když Müller doklepl odražený míč z rohu.

Mandžukič se nakonec dočkal

Arsenal byl směrem dopředu bezradný. Naopak domácí mohli inkasovat potřetí, když nebezpečně hlavičkoval Mandžukič.

Po přestávce Kononýři trochu ožili a vyrovnali hru. Brzy se navíc radovali ze snížení. Rohový kop propadl až k Podolskému, který se proti svému bývalému kopu prosadil hlavou.

Dvacet minut před koncem druhého dějství přišli na hřiště Rosický s Giroudem a výrazně oživili hru Gunners. Český záložník byl na začátku akce, kterou zakončoval právě Giroud jen těsně vedle levé tyče.

Jenže snaha Arsenalu přišla vniveč. Hladový Mandžukič na druhé straně využil přesnou přihrávku Lahma a bylo to znovu o dva góly. To jako by domácí zlomilo a už se k ničemu vážnému nedostali. Pro odvetu má tak Bayern ideální půdu pro postup do čtvrtfinále.

Málaga byla v Portugalsku neškodná

Utkání v Portugalsku tak bohaté na góly nebylo. Domácí sice byli aktivnější, ale slibné situace zahazovali. Nejprve se v dobré pozici netrefil Varela, po něm byl neuspěšný i Martinez.

Po přestávce už se ale Porto dočkalo. Moutinho se dostal za obranu hostů a technickým kopem obstřelil brankáře Málagy.

Hru pak provázela spousta nepřesností na obou stranách. Portugalský tým si ale náskok hlídal. Hosté jim situaci nijak nezkomplikovali a zápas tak skončil vítězstvím domácích 1:0.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Arsenal - Bayern Mnichov 1:3 (0:2)
Branky: 55. Podolski - 7. Kroos, 21. Müller, 77. Mandžukič. Rozhodčí: Moen (Nor.).

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Wilshere, Arteta - Ramsey (71. Rosický), Cazorla, Podolski (71. Giroud) - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos (73. Gustavo), Ribéry (63. Robben) - Mandžukič.

FC Porto - Málaga 1:0 (0:0)
Branka: 56. Joao Moutinho. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro - Lucho González (90.+1 Castro), Fernando, Joao Moutinho - Izmajlov (70. Atsu), Martínez, Varela (58. James Rodríguez).

Málaga: Willy - S. Sánchez, Demichelis, Weligton, Antunes - Joaquín (63. Portillo), Toulalan, Iturra (78. Camacho), Isco - Júlio Baptista (78.